AGANG XCUP 2010, ČESKÝ POHÁR FREESTYLE BMX

MISTROVSTVÍ ČR - STREETSTYLE, PRAHA 11. - 12.9.2010, FREESTYLE PARK MODŘANY

Sezóna freestyle BMX a Českého poháru AGANG XCUP 2010 se pomalu dostává do svého závěru a před námi je závod Mistrovství ČR ve streetu.

Jako na každém závodě XCUP 2010 jsou připraveny prize money pro kategorii PRO, věcné ceny pro Masters a Experts. Mimo závod ve streetu se odjede i Canon Best trick a v sobotu večer nás čeká velká Jagermeister after party v PMClubu, na které rozhodně nesmíte chybět!

CO: AGANG XCUP 2010, Český pohár freestyle BMX

KDY: 11. - 12.9. 2010

KDE: Freestyle Park Modřany, Praha, www.freestylepark.cz

STARTOVNÉ: 100,-Kč?/ kategorie Experts a Masters nebo 400,- Kč (+ fotka + vyplněná žádost o členství v ČSC = zdarma startovné na všechny XCUPY). Startovné pro kategorii PRO je 400,-Kč (licence ČSC a zdarma všechny další závody XCUPu 2010). Všichni účastníci závodu jsou pro trénink i závod pojištěni.

VĚCNÉ CENY: 50.000,-Kč

PRIZE MONEY: 10.000,-Kč (Street - kategorie PRO)

Závod se uskuteční ve zcela novém bikeparku, který je součástí Freestyle Parku Modřany (www.freestylepark.cz). Žádná kombinace skateparku s bikeparkem, ale pouze a jedině bikepark pro BMX.

Vloženým závodem bude dále Canon best trick, který je na programu sobotní podvečer a je pro všechny přihlášené jezdce kategorií Masters a PRO. Každý si tak bude moci zajezdit na jedné vybrané překážce a ukázat, že právě on je tím, kdo předvede nejlepší trik.

Program:

Pátek 10.9. je vyhlášen jako oficiální trénink.

Sobota: 10:00 - 12:00 trénink ve všech disciplínách

12:00 - 15:00 kvalifikace Experts

15:00 - 17:00 kvalifikace Masters

17:00 - 18:00 kvalifikace PRO

18:00 - 19:00 Canon Best trick (Masters a PRO)

20:00 - Jagermeister after party - PMClub, Trojická 10, Praha 2

Neděle: 10:00 -  12:00 trénink

12:00 -  15:00 finále Experts / Masters / PRO

16:00 -  vyhlášení výsledků

Závod AGANG  XCUP je nově rozdělen na tři kategorie. První z nich jsou Experts, neboli nejmladší a začínající jezdci. Druhá je pro pokročilejší Masters a účastnit se jí musejí všichni předchozí vítězové kategorie Exprets. Poslední je kategorie PRO, která je pro nejzkušenější a sponzorované jezdce. Právě poslední je hodnocena prize money. Pro kategie Experts a Masters jsou připraveny hodnotné věcné ceny od partnerů série.

Na každém závodě a tedy i v Praze je samozřejmostí tým lékařské záchranné služby se sanitkou. Ti se starají o ošetření v místě závodu nebo i o převoz zraněného do nemocnice.

Povinnou výbavou je helma, pro mladší doporučujeme i kolena, lokty a rukavice.

Doprovodný program:

Červený stan CANON “show room” vám ohlásí zónu BMX-STREET.com, kde se na vytištěných fotografiích bude moci najít každý rider, který zaujme našeho fotografa a odnést si tak může svůj zaznamenaný trick na fotoaparát CANON a vytištěný na tiskárně CANON ještě v ten samý den. Zároveň se můžete podívat na videa z tvorby BMX-STREET, která vznikájí rovněž technikou firmy CANON.

Jako novinkou bude sobotní akce CANON při které se diváci můžou vyfotit na kole AGANG před pozadím simulující plnou arénu plnou stojících fanoušků!

Chybět nebude samozřejmě ani VEHICLE FAMILY STAGE, která vám nabídne prostor k odpočinku. Ale především možnost zaregistrovat se do projektu VEHICLE FAMILY, díky kterému můžete po sléze získat řadu výhod a zároveň se stát součástí VHCL rodiny. Více info: www.vehicle.cz/family.

Doprovodným programem na sobotní večer je plánovaná JAGERMEISTER AFTER PARTY, která nabídne ledově namražený Jagermeister za akční cenu a party support od kapely The Wifebeaters a DJs Davídka, Akvamana, Kymlise a Adamose. Na všechny zúčastněné čeká tombola, soutěže a dárky od partnerů akce. Program je tedy více než zajímavý a nikdo by ho neměl vynechat! Party začíná už ve 20hod. v PMClubu, Trojická 10, Praha 2. Vstup je zdarma!!! www.pmclub.net

Členství v Českém cyklistickém svazu pro rok 2010

I na X CUPu v Praze budete mít možnost zaregistrovat se do Českého cyklistického svazu a na závodech X CUP 2010 tak neplatit startovné.

Více info:

Tento rok je také možnost protřednictvím závodů X-CUP se stát členem Českého svazu cykistiky. Každý jezdec se po zaplacení licenčního poplatku 300,-Kč stává členem Českého svazu cyklistiky a automaticky tím získává pojištění na den závodu a na trénink a také startovné do všech závodů X-CUPu. Na první pohled se může zdát výše zaplacené částky celkem vysoká, ale je potřeba si uvědomit, že startovné na jednom závodu se pohybuje okolo 100,-Kč. BMX, jako zatím stále neoficiální cyklistická disciplína, potřebuje získat členskou základnu pro další možná jednání s úřady, které zase na oplátku mohou pomoci vám při schánění příspěvků na vaše aktivity (pozemek na park, halu, nebo závody ve vašem městě). Státní byrokracie se samozřejmě jinak dívá na partu kluků, kteří se snaží vybudovat park a jinak na členy Svazu cyklistiky, které navíc ještě podporuje BMX Freestyle Asociace např. se 150-ti členy.

Jde nám o to vytvořit členskou základnu, aby sport freestyle BMX nebyl brán jen jako okrajová zábava několika individuí, ale jako plnohodnotná cyklistická disciplína. Nehledě na to, že s členstvím BFA ve Svazu cyklistiky se otvírá šance na podporu "reprezentace" ve freestylu. Tedy podpora na přípravu a zahraniční závody pro ty nejlepší, stejně tak i pro mladé nadějné jezdce (juniory). Kdysi tady podobné aktivity byly: v roce 2003 jela výprava na MS do Portugalska, rok před tím do Kolína nad Rýnem, a další a další aktivity. Pro rok 2010 chceme tuto činnost znovu rozjet a nakopnout tak freestyle BMX směrem do oficiální cyklistické disciplíny - doufáme, že s vaší pomocí. Jak už jsem řekl, peníze z licenčního poplatku nejdou tedy organizátorům závodů, ani BMX Freestyle Asociaci, ale Českému svazu cyklistiky. I tak jsme se ale rozhodli vás motivovat ke vstupu do ČSC a pro nové vzniklé členy Svazu prostřednictvím BMX Freestyle Asociace připravili různé členské slevy.

Shrnutí: Licenční poplatek je 400,-Kč. 300,-Kč licence pro rok 2010 a 100,-Kč k získání celoživotní registrace u ČSC. K úplné registraci je potřeba vyplněná přihláška (k dostání na všech závodech XCUPu, nebo ke stažení ZDE) a FOTOGRAFIE!!! Licence obsahuje zdarma startovné na všech závodech XCUPu 2010.

Praha - 11. - 12.9. / MČR STREETSTYLE

www.xcup.cz

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.