BEN CRISTOVAO VYDÁVÁ NOVOU DESKU

Poprvé během svojí kariéry zvolil Ben Cristovao tuzemského producenta, se kterým nahrál celou desku. Stal se jím Filip Vlček. Nahrávka má celkem 7 skladeb a vychází právě dnes 25. června.

Společně se tihle dva potkali už při práci na songu Tidal Wave, kde byl Ben hostem Vlčkovy kapely John Wolfhooker. Další jejich spolupráce přišla brzy, a to při songu Omaga, kterým Ben Cristovao reprezentoval ČR v soutěži Eurovision Song Contest. Souběžně už vznikal obsah pro desku.

„Album JENTAK je další semestr mých individuálních studií hudby a textařiny. Snažím se neustále zlepšovat a rozšiřovat si v tomto umění obzory. Jsem rád, že jsem pro tuhle kapitolu narazil na Filipa Vlčka. Každý song je žánrově trochu jiný, ale pojí je Filipův rukopis, moje nepravidelná textově-dějová linka a hlavně kapela, se kterou hraju už spoustu let a kterou jsem konečně mohl naplno zapojit. Věřím, že tohle dílo zvedne spoustu obočí a hlavně udělá radost všem, které jsme prostřednictvím JENTAK sessions bezmála půl roku navnazovali," vysvětluje svoje pocity z alba Ben Cristovao.

"Osobně vnímám jako největší vítězství dvě věci. To, že se nám podařilo zapojit do nahrávání kompletní Benovu kapelu a že Ben sám od sebe přišel s nápadem udělat tvrdej rockovej song (Jako McFly). Mám z práce obrovskou radost a jsem moc zvědavý, jak budou na jeho novou tvorbu reagovat fanoušci," popisuje dojmy z nahrávání producent Filip Vlček.

Cover art alba vytvořil designér Vítek Škop, držitel ceny Designblok 2019. Album vychází pouze v digitální distribuci (bez fyzického nosiče).

První šanci slyšet nové skladby naživo bude v Pardubicích 3. 7., kde Ben Cristovao odstartuje svoje koncertní léto. Pražský koncert je v plánu 8. září, a to v rámci Lucerna Music Bar Open Air v Ledárnách Bráník.

Během posledního roku odstartoval Ben Cristovao svůj projekt JENTAK sessions. V rámci něj přestavil nové podoby už dříve vydaných písní. První sérii natáčel v prázdných klubech a halách, druhou v prostoru Pražské tržnice s Davidem Kollerem, Miraiem Navrátilem a dalšími hosty. Svůj čas zaměřuje i na veganskou hospodu Výčep, kterou před rokem otevřel se svým manažerem Lukášem Rychtaříkem a kamarádem Alešem Petrem.

Jeho koncert v O2 areně byl přesunutý na 1. říjen 2022.

Tracklist alba JENTAK

1. Stopařův průvodce

2. Skákala po hvězdách

3. Posílám ti lásku

4. Sbohem

5. Jako McFly

6. Vesmír

7. Zlobivá

Koncerty léto 2021:

3. 7. Pardubický pivovar, Pardubice

16. 7. Vinařství Lahofer, Znojm

24. 7. Šternberský kopec, Šternberk

29. 7. Štěrkovna Open Air, Ostrava

30. 7. Vinařství Johann W, Třebívlice

6. 8. Karlovarské kulturní léto, Karlovy Vary

7. 8. Jižní Block Open Air, České Budějovice

13.8. Open Air Komár, Veselí nad Moravou

14. 8. Tvrdonice u Břeclavi + IMT Smile

20. 8. Vysmáté léto, Kadaň

21. 8. Letní scéna Sono, Brno

27. 8. Vinařství Chateau Valtice, Valtice

28. 8. Obecní slavnosti, Petrovice u Karviné

4.9. Lážo plážo fest, Otrokovice

4.9. Havířovské slavnosti, Havířov

8.9. LMB open air, Praha

11.9. Krnovské slavnosti, Krnov

18.9. Mělnické Vinobraní, Mělník

25.9. FM City Fest, Frýdek Místek

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.