ČESKÁ RAPUBLIKA NA DVD

Film Česká RAPublika, který byl uveden do kin v listopadu minulého roku, navštívilo už dvacet tisíc diváků. Zařadil se tak mezi nejvíce navštěvované dokumenty posledních let vedle filmů Český sen nebo Ženy pro měny. Za první celovečerní filmy o českém hip hopu si před několika dny odnesli tvůrci filmu scenárista Tomáš Bojar, režisér Pavel Abrahám a producent Martin Pošta hlavní cenu za dokument z festivalu Finále v Plzni.

„Film ukazuje cestu, jak mohou představitelé odlišných názorů za vzájemné tolerance najít jednotnou řeč,“ uvedla mezinárodní porota Finále. Tři přední čeští rappeři Orion, James Cole a Hugo Toxxx se ocitli v nejrůznějších situacích – navštívili profesorku lingvistiky, oprsklé děti z romského ghetta v Karviné, přisnou matriční úřednici, spolek zachránců českého jazyka Josefa Jungmanna a nakonec nahráli skladbu společně s Hanou Hegerovou.

DVD Česká RAPublika bude od 29. dubna v prodejnách. Tvůrci na DVD zařadili několik bonusů – vystřiženou scénu s Vladimirem 518, záznam z koncertu v Roxy, klip a fotografie z natáčení. Distributorem DVD je společnost Magic Box.

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.