CLIPSE SE ŽIVĚ PŘEDSTAVÍ UŽ 9.ČERVNA

Clipse jsou bez přehánění jedna z nejzásadnějších hiphopových kapel posledních deseti let a i když jsme se na ně v Praze načekali a termín jejich koncertu se oproti původnímu plánu ještě o měsíc posunul, 9.6. se máte možnost na vlastní bulvy přesvědčit, proč tomu tak je. .

Jestli chcete hledat na scéně někoho, kdo startuje trendy. Někoho, kdo je napřed. Někoho, kdo výborně rapuje, má skvělý beaty, co se spousta dalších snaží kopírovat a ještě u toho umí skvěle vypadat, tak už nehledejte, protože jste je právě našli. Jsou 2, jsou bráchové, říkají si Malice a Pusha T, společně: Clipse. Narodili se v kolébce hiphopu - v Bronxu v NY, ale reprezentují Virginia Beach, kde vyrostli. Produkuje je Pharrell Williams z The Neptunes / N*E*R*D a vedle rapového stylu "coke rap" a totálně minimalistické produkce byli snad u všech zásadních a stylových trendů, co se v rapu za posledních 10 let objevili od bílých slunečních brýlí po značky Ice Cream, BBC, BAPE nebo jejich vlastní Play Cloths.

Kapelu založili už v roce 92, na opravdu zásadní zápis do historie hiphopu čekali ale dalších deset let. To když v roce 2002 vydali desku "Lord Willin'" s hity jako "Grindin" nebo "When The Last Time". Během měsíce byla deska zlatá, do hitparády vstoupila jako číslo 1 a začli se dít věci. Clipse hostovali na 1. sólo singlu Justina Timberlakea "Like I Love You" nebo v hitu Birdmana alias "táty" Lil Waynea - "What Hapenned To That Boy", v klipech jim tancoval Pharrell a hudební svět jim klečel u nohou. Že bude tedy vydání další desky "Hell Hath No Fury" nějakej porod nečekal asi vůbec nikdo, ale stalo se. Po 4 letech přišli možná o peníze a určitě přišli o iluze, ale vrátili se s klasikou všech klasik. Jednou z mála desek, kde by jako singl mohla vyjít snad každá skladba. S deskou, za kterou sbírali plná hodnocení snad všude, kde je recenzovali, v časáku XXL byli třeba za celou historii teprve 5., komu se něco takového podařilo.

No a na přelomu letošního roku se vrací na scénu potřetí s deskou "Til The Casket Drops" a jediné, co se mění je, že krom The Neptunes dostal u hudby prostor i masák DJ Khalil. Jinak co se týče novych hymen, tak "Doorman", "Kinda Like A Big Deal" nebo "Popular Demand" dokazují, že na Clipse je prostě spoleh.

Jak často můžete v Praze vidět nejlepší kámoše Pharrella Williamse a asi nejzásadnější rapové duo posledních deseti let - Clipse naživo v klubu? Jednou, na Hell Hath No Boombox 9.6. v Lucerna Music Baru.

Hell Hath No Boombox

9.6., Lucerna Music Bar, Praha

CLIPSE /Re-Up Gang, USA/

Moja Reč /SK/

Vec & Zverina aka CP Kombo /SK/

DJ Kid Fresh /Pimpin’ Ain’t Easy, Hong Kong/

DJ Tuco /UK/

DJ Chocolatic /Illuzionists, CZ/

Lístky: 500 Kč v předprodeji (TicketPortal, TicketStream, TicketPro, pokladna LMB) / 600 Kč na místě / 900 Kč VIP (free Havana all night long)

Info: http://www.boombox.cz

www.myspace.com/clipse

www.clipseonline.com/

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.