Dancehall Queen Contest Czech republic + Gage live show

Dvacátého května zachvátí Rock Café dancehallová horečka. Už potřetí se v prostoru klubu bude konat taneční soutěž Dancehall Queen, avšak letos poprvé se kompetice odehrává jako oficiální středoevropská kvalifikace na jamajské finále!

A nejen to. Mikrofonu se po konci soutěže zmocní sám Gage, výrazný matador současného dancehallu a autor hitů, které rozhýbají každou královnu jako je například Kitty Cat a Throat! Po něm vystoupí i rakouský selektor Smo z Four Star foundation, který se postará o plnotučnou dancehallovou afterparty. A aby toho nebylo málo, porotu ozdobí a odbornosti doplní světová vítězka International Dancehall Queen za rok 2011, krásná Headtop Aneika z Jamajky.

Od nepaměti sebevědomé tanečnice vyzývaly ostatní k bitvě ladných kroků, rozvířených boků a vítězka se stala královnou. Není překvapením, že jamajská kultura měla potřebu tuto rivalitu ukotvit, a tak se v roce 1992 poprvé odehrávala oficiální soutěž v Dancehall Queen. Postupem času se soutěž otevřela celému světu, až se dočkala i středoevropské kvalifikace. A Ty můžeš být první vítězkou ze starého kontinentu.

Hudebním vrcholem bude Gage, jeden z nejrychleji rostoucích MC dancehallu. Poprvé o sobě dal výrazně vědět v roce 2013 svou písní Walking Gun, dissem na Tommyho Lee, se kterým se utkal v clashi odehrávající se na stingu roku 2014. Následuje plodné období, vyplněné hraním po obou Amerikách a korunované jeho největšími hity Throat a Kitty Cat, které získaly velkou popularitu na youtube. Svůj talent neomezuje jen na dancehall, ale zabrousil i do vln trinidadské soca music s karnevalovým hitem In Deh, In Deh. Letos už stihl vydat hit Wish, který ho posouvá zas o kousek dál...až na podium Rock Café, kde Gage vystoupí hned po vyhlášení Dancehall Queen! Co víc si přát? Ať čas uteče co nejrychleji a tento svátek dancehallu může propuknout naplno!!!

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.