DEZORIENT EXPRESS PŘIJÍŽDÍ UŽ DNES!

Poslouchej ukázky a připrav se na dnešní křest!! Pro uspěchance, co se "mění v sochy běžícího muže" nejdříve ve zkratce: druhé LP Prago Union - "Dezorient Express" vychází dnes. Ukázky si můžete pustit na linku pod článkem, CD seženete na dnešním křtu v Lucerna Music Baru, kde v premiéře uvidíte i nový klip "Myšlenkovej pochod" a skalní můžou pak domů odfrčet oháknutí v trikotu PU. A teď pro ty, co tolik nespěchají a rádi to trochu zeširoka.

Prago Union je kapela na domácí scéně naprosto jedinečná. Působí jak zjevení odjinud, když se v době mindráku z vlastní identity, falešných "celebrit, pasáků a gengstrů" nestydi za to, kým jsou a uprostřed všeobecné honby za "progresivním soundem" si jdou dál vlastní cestou klasických beatů a textů "ze života", jaké nemají na scéně obdoby. Jsou vtipné, mají postřeh, jsou chytré, ale přitom se nesnaží mudrovat, kázat, ani poučovat. Dokáží být uvědomělý až politicky a pádně argumentovat, dokáží být zasněně romantický, aniž by vás předávkovali cukrkandlem, smutný, veselý... vždy ale tak do morku prožitý, až z nich mrazí. Zkrátka když už máte pocit, že jste všechny rapový příběhy slyšeli stokrát a lezou vám krkem, přijdou Prago Union a vy si jen říkáte "jak je sakra možný, že někdo dokáže z češtiny vyždímat takhle moc?". Slovní hříčky, žonglování s význami, texty, v nichž si posluchač nachází vlastní příběhy a pointy, nadhled a sebeironie... To tady umí vážně jedině Kato.

Tohle vsechno jste možná věděli, nebo aspoň tušili. Neuvěřitelné ale je, že v čase, kdy na tuhle kultovní partu už nejeden posluchač lehounce pozapomněl, zaplaven tunou kapel "co promakávaj, jak udělat skandál, ale přitom dělaj jenom randál", se Prago Union vrací na scénu. Bez tisícovky tiskovek, čtyř marných mixtapeů, dvou hrozných klipů a pěti fotoshootů ve vypůjčeném oblečení z výprodeje značkového obchodu. Přináší bez přípravy to hlavní, o co by tu mělo jít - novou muziku. Po nekonečných pěti letech, co uběhli od vydání jejich debutu "HDP (Hrubej domácí produkt)" je konečně hotové nové album "Dezorient Express" a zkouška ohněm posluchačů ho čeká již dnes večer.

Prago Union muziku rozhodně nechrlí. Když Prago Union vydávají album, je to po pěti letech a je to událost. Když Prago Union vydávají album po pěti letech, není to z lenosti. Když Prago Union vydávají po pěti letech album, nezní jako by se čtyři roky a 360 dni dloubali v nose a pak ho udělali za 5 dnů. Zní jako album, do kterého šlo 5 let života, přemýšlení, vychytávání, vybírání toho nejlepšího a vyhazování všeho ostatního. Album "Dezorient Express" není žádná nastavovaná kaše, ale přes dvacet zbrusu nových skladeb, lepších než cokoliv, co jsem na CZ/SK scéně dosud slyšel.

Už dneska, 4.5.2010 se v Lucerna Music Baru tenhle impozantní návrat na scénu, ze které nikdy neodešli, oslaví. Nová deska "Dezorient Express" se tekutým mokem pokropí a jestli u toho neumřeme, dlouze to slaviti budeme. Na Prago se čekalo dlouho, ale čekání je za prvé definitivně u konce a za druhé stálo to čekání za to. Přijď to snámi oslavit a zařvat si: "Prago pyčo!"

Dezorient Boombox Lineup:

20:00 - 21:30 DJ Skupla

21:30 - 22:00 Gramy gramatiky

22:00 - 22:30 DJ Ba2s

22:30 - 23:30 Prago Union

23:30 - ??:?? DJ Ba2s

Link na snippet z alba "Dezorient Express":

http://www.sendspace.com/file/1ajytl

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.