Exkluzivní závod Světového Poháru ve skateboardingu opět v Čechách!

Světová skateboardová špička se sjede na nejlepší závod sezóny - GrandPrix Beroun 2017

GrandPrix Beroun, oficiální závod Světového poháru ve skateboardingu, se uskuteční v sobotu 24. června v areálu skateparku v Berouně, jen 15km od Prahy. Domácí i zahraniční diváci tak budou moci zažít tuto neuvěřitelnou show a vidět ty nejlepší závodníky této prestižní série.

Program akce GrandPrix Beroun začíná již v pátek 23. června příjezdy prvních profesionálních jezdců a jejich oficiálním tréninkem před sobotním mistrovským závodem. Na startovní listině se objeví také celá česká skateboardová reprezentace ve složení Tomáš Vintr, Maxim Habanec a vítěz minulého ročníku GrandPrix Beroun, Martin Pek. "GrandPrix Beroun je nejen jedinou oficiální zastávkou série Světového poháru ve skateboardingu ve střední Evropě, ale je také jedinou akcí svého druhu, kterou přenáší přímo Česká Televize. Tento rok bychom rádi opět uspořádali závod, který naplní představy i těch nejnáročnějších jezdců a diváků", říká Tomáš Vintr, zakladatel a pořadatel závodu, který je zároveň členem a jezdcem české skateboardové reprezentace.

První ročník GrandPrix Beroun se konal v roce 2010 při příležitosti slavnostního otevření nejmodernějšího betonového skateparku v České republice a závod se rychle stal pojmem v celosvětovém měřítku. Od té doby se celá akce mnohonásobně zvětšila a prošla řadou změn. V roce 2015 se závod stal jedinou oficiální zastávkou série Světového poháru ve skateboardingu (WCS) s potenciálem stát se jedním z kvalifikačních závodů na LOH v Tokiu 2020.

V letošním roce přivítáme předem vybrané a pozvané závodníky z více než 20-ti zemí doslova z celého světa. Nebudou chybět hvězdy a držitelé zlatých medailí z prestižních X-Games, nebo závodů Světového poháru z USA, Kanady, Japonska, Jihoafrické republiky, Malajsie, Brazílie a doslova celé Evropy. Sobotní závod kategorie PRO nabídne 30 nejlepších, pozvaných závodníků a akci bude přenášet kanál ČT Sport. Vstup na akci je zdarma.

Doprovodný program v podobě hudebního festivalu se koná přímo v přilehlém areálu u skateboardového parku u vlakového nádraží a na hudebním pódiu vystoupí hvězdy českého hudebního nebe jako například Paulie Garand & Kenny Rough, DJ Wich, nebo fenomenální TroubleGang, které je zároveň hlavním vystoupením festivalu. Hudební festival je nedílnou součástí celé akce a začíná ihned po skončení skateboardového mistrovství, v 19:00 hodin.

Program:

Pátek, 23. 6. 2017 - oficiální trénink a otevření areálu pro veřejnost

* 13:00 - 21:00 Oficiální trénink závodníků všech kategorií

* 21:00 - Uzavření areálu

Sobota, 24. 6. 2017 - GRANDPRIX BEROUN 2017 - hlavní závod

* 08:30 - 11:00 Závod kategorie AM

* 12:30 - 15:00 Kvalifikace kategorie PRO - hlavní závod V rámci svého vystoupení zahraje Marpo také ých návštěvníků.

Fakt, že TroubleGang vystoupí právě na GrandPrix Beroun je důvodem

* 15:00 - 17:00 Semifinále kategorie PRO

* 17:00 - 18:00 Finále kategorie PRO (přenos do TV)

* 18:00 - 18:30 Best Trick contest (přenos do TV)

MARPO & TROUBLEGANG:

MARPO & TroubleGang je moderní, hiphopová skupina, která v čele se známým českým hudebníkem Marpem, který je mimojiné bubeníkem kapely Chinaski, jako první vyprodala jak karlínské Fórum, tak následně i malou sportovní halu v Praze. Skupina MARPO & TroubleGang je momentálně na absolutní špičce česko-slovenské hudební scény a je headlinerem mnoha hudebních festivalů tohoto léta. Fakt, že MARPO & TroubleGang vystoupí právě na GrandPrix Beroun je důvodem pro návštěvu pro stovky, možná i tisíce nových návštěvníků.

V rámci svého vystoupení zahraje MARPO také písničky z projektu Veni Vidi Wich, kterou má společně se známým českým DJem a hudebním producentem DJ Wichem, což celé show přinese ještě větší prestiž.

YouTube - MARPO & TroubleGang: https://www.youtube.com/watch?v=skDBgUF5xkU

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.