FESTIVAL PROART 2009 UŽ PO ŠESTÉ

Již šestým rokem se v červenci v Praze (26.7.-2.8.) uskuteční mezinárodní umělecké dílny tance, zpěvu, herectví a fotografie. Ve spojení s festivalem, jež nabízí ukázky ze všech zmíněných oborů.

Již dnes se může kdokoli přihlásit do ateliérů tance pod vedením pedagogů z celého světa – Irene Bauer (A), Mathieu Guilhaumon (F), Nadia-Karine Hasa (F), Eran Gisin (IL), Katarína Vlniešková (SK), Gabriel Wong (Malaysie) a dalších. Taneční škála je široká – od baletu přes modernu, jazz, hip-hop, až po contemporary, pohybové divadlo a yogu. Všechny taneční lekce jsou odstupňované podle obtížnosti a vybere si z nich opravdu každý – studentka, zdravotní sestra i primabalerína. Náročnějším je pak určen tzv. searching projekt, v kterém účastníci připraví pod dohledem choreografů Gabriela Wonga (MAL) a Felixe Dumerila (CH) během jednoho týdne na jevišti divadla tanečně-divadelní představení pro širokou veřejnost. Letošní novinkou je Moderní tanec pro děti ve věku od 6 – 10 a 11 – 14let a Taneční divadlo s a bez handicapu.

Dalším uměleckým odvětvím bude zpěv pod vedením populární muzikálového pedagoga Eduarda Klezly a světově uznávané operní pěvkyně Kateřiny Beranové. Herectví je na festivalu zastoupeno ateliéry Ilony Báry Šumné (CED), Jiřího Hájka (Buranteatr, Hadivadlo) a Jakuba Zindulky (Divadlo J. K. Tyla v Plzni). Herectví je vyjádřením hlasu, těla i intelektu a zmínění pedagogové se zaměří na všechny oblasti hereckých výrazových prostředků a technik.

Roman Sejkot (Brno) bude opět rozvíjet kreativitu mladých v ateliéru fotografickém. Účastníci budou pronásledovat svým objektivem všechny „kolegy“ v ateliérech tance, divadla a zpěvu a workshop zakončí malou vernisáží v divadle.

Smyslem ateliérů je přimět mladé lidi tvořit, umělecky se vyjadřovat a hledat společné cesty. Každému ze zúčastněných je dána šance vystoupit ve společném večeru na závěr festivalu v Městské knihovně v Praze, resp. brněnském CED – Sklepní scéně Husy na provázku. Tam také budou mít možnost každý večer po celý týden vidět pedagogy v jejich ukázkách, představeních, talkshows, improvizovaných setkáních a vlastních produkcích. Nenechte si ujít šanci setkat se s mistry svých oborů a něco se od nich přiučit. Léto přeje tvořivým a otevřeným duším.

Přihlášky a info: www.proart-festival.cz

 

Pedagogové workshopů:
Tanec
Irene Bauer (A) – balet
Felix Dumeril (CH) – searching project
Miloš Galko (SK) – taneční a pohybové divadlo
Eran Gisin (IL) – contemporary Kibbutz
Mathieu Guilhaumon (F) – jazz
Nadia-Karine Hasa (F) – contemporary-modern
Tereza Indráková (CZ) – tanec pro děti
Misato Inoue (JAP) – modern - Limon
Kaori Ito (JAP) – modern - Cunnigham, Horton
Lenka Kolářová (CZ) – taichi
Veronika Kotlíková-Knytlová (CZ) – tanec pro děti
Eva Klimáčková (SK) – kontaktní improvizace, contemporary
Vangelis Legakis (GR) – improvizace
Věra Ondrašíková (CZ) – tanec pro děti
Tereza Ondrová (CZ) – tanec pro děti
Vladislav Benito Šoltýs (SK) – jóga, contemporary
Katarina Vlniešková (SK) – modern – Limon
Gabriel Wong (MAL) – searching project, floorwork
Attila Zanin (A) – hip-hop
Hana Zanin (CZ/A) – taneční divadlo s a bez handicapu
Zpěv/Singing
Kateřina Beranová (CZ) – opera masterclasses
Eduard Klezla (CZ) – searching project pop
Herectví/Acting
Ilona Bára Šumná a Jiří Hájek (CZ) – searching project
Jakub Zindulka (CZ) – herectví, searching project
Fotografie/Photography
Roman Sejkot (CZ) – fotoworkshop

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.