JAK UŠETŘIT S TWISTEM V ZAHRANIČÍ?

Cestovní kanceláře, hotely a směnárny. Svatá trojice letních dovolených se otřásá v základech a nahrazují ji lowcostové letenky, Airbnb a bezhotovostní platby. Jak na nich ušetřit co nejvíc? Jet do zahraničí s Twistem se určitě vyplatí. Hned 3x

Může to být kemp, apartmán anebo luxusní hotel. Do vkusu a možností výběru ubytování těžko mluvit. Stejně jako do typu dopravy. Pokud jde o platby, lze doporučit ty bezhotovostní s Twistem. Důvodem je středový kurz. Ještě nedávno byl běžným smrtelníkům nedostupný, dnes je v tarifu Premium samozřejmostí. Všechny zahraniční transakce jsou pak v průměru o 3 % levnější. Jak je to možné? Banky si při směně ke středovému kurzu napočítají marži. A to se Twisto rozhodlo nedělat.

"Až do konce září jsme navíc tento středový kurz zlevnili o další 2 %, takže teď jsou všechny zahraniční platby levnější dokonce o 5 %. A to není málo," říká šéf marketingu Twista Lukáš Janoušek.

Po každé transakci posílá Twisto svým klientům zprávu na mobil. Potvrzení o zahraničních transakcích jsou doplněny informací, kolik zákazníci se středovým kurzem ušetřili. Kdo rád výhodně nakupuje, bude mít u čtení těchto zpráv až dětskou radost.

Procenta z nákupů letenek a ubytování zpět na účet

Sleva na zahraniční nákupy navíc neplatí pouze při výjezdu do ciziny. Až do konce září jsou v průměru o 5 % jsou levnější také online nákupy v cizí měně. Ušetřit se tak dá za platby za letenky nebo ubytování ještě před cestou. A co víc. Twisto svým zákazníkům nabízí cashback na stovkách e-shopů. Co to znamená? Ze zaplacená částky se vám vrátí procenta zpátky na Twisto účet ve formě kreditů, které lze využít na jakýkoliv další nákup s Twistem. Seznam e-shopů lze najít v Twisto účtu sekci Výhody, odkud je třeba se do e-shopu prokliknout. Najdete tam třeba oblíbený Booking.com. Ušetříte s ním, i když budete za ubytování platit až na místě. Stačí si přes něj nocleh objednat a cashback je váš. Právě u Booking.com to může být až 4 %. Když k tomu připočítáte ušetřené 5 % ze zlevněného kurzu, můžete na dovolené ušetřit pěkných 9 % ještě před tím, než na ni vyjedete.

Pojištění? Máte ho s sebou

S tarifem Twisto Premium je samozřejmostí i cestovní pojištění. A to pro celou rodinu a na celý svět. Hradí léčebné výlohy dohromady pro 6 osob až do 3 000 000 korun. Platí i pro sport, třeba Dan Born, náš kolega z Twista, který jen tak neposedí, s ním letos přešel zamrzlý Bajkal. A stačilo mu. "Pojištění je v takové kvalitě, že mi vystačilo na tohle moje dobrodružství," říká Dan, který už teď plánuje další cestu, tentokrát do Grónska. Ostatně Dan za svou expedici díky Twisto ušetřil tisíce korun. Vy na své dovolené můžete taky. A stačí přitom jenom ležet na pláži.

Jak vidět, mění se i způsob, jak dovolenou trávit. Nejenže jednou nohou zůstaly ve dvacátém století cestovní kanceláře a banky, evidentně se tam povaluje i sedm dní na pláži.

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.