LÁMÁNÍ CHLEBA

Původní česká divadelní hra o odvaze a přátelství v době nesvobody.

Původní divadelní hra spisovatele Josefa Holcmana (známého např. jako autora povídkové knihy Cena facky) vychází ze skutečných událostí ve vsi Skoronice na jižní Moravě.

Příběh o přátelství, které se ocitalo v soukolí velkých dějin. Osudy tří kamarádů, proměny moravského venkova a šedesát let české historie. V malých lidských dramatech se tak zrcadlí „velké" dějiny. Ty začínají obsazením vesnice Rumuny a Němci v roce 1944 a končí už ve svobodné době začátkem nového století.

Hlavními hrdiny příběhu jsou sedlák Vojta (Jacob Erftemeijer), jeho soused a kamarád Alois (Petr Buchta) a Franz Löwy (Tomáš Červinek), vojenský dezertér, jehož Vojta s Aloisem koncem války ukryjí ve stodole a zachrání mu tak život. Snaha všech tří zachovat si vedle vzájemného přátelství také čistý štít a čisté svědomí, je však bude už brzy něco stát. V následujících letech diktatury, strachu a fízlování se totiž za odvahu a charakter musí platit - a cena bývá někdy hodně vysoká... Jak se zachovají oni i jejich sousedé z moravské vesnice, až dojde na lámání chleba? Kdo se přidá k vítězům a kdo k poraženým? A kdo bude kdo, až se kolo dějin zase otočí?

Nejbližší reprízy:

  • sobota 4. listopadu; 19.00; Velký sál Švandova divadla
  • pondělí 27. listopadu; 19.00; Velký sál Švandova divadla
  • pondělí 4. prosince; 19.00; Velký sál Švandova divadla
  • sobota 16. prosince; 19.00; Velký sál Švandova divadla

Vstupenky lze rezervovat online: http://www.svandovodivadlo.cz/inscenace/451/lamani-chleba

Délka představení: 2 hod 50 min včetně přestávky

Režisér: Dodo Gombár

Hrají: Jacob Erftemeijer, Miroslav Hruška, Martina Krátká, Petr Buchta, Tomáš Červinek, Andrea Buršová, Jan Řezníček, David Punčochář, Marek Pospíchal, Réka Derzsi, Luboš Veselý, Jiří Weiner

Datum premiéry: 21. 10. 2017

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.