Loco Ibérico - první pražský Jamón bar

Nápad otevřít si v Praze Jamón bar vznikl v hlavách dvou milovníků Španělska na podzim roku 2015 po jejich návratu z dlouhodobého pobytu v různých koutech slunného iberského poloostrova. Po návratu do Čech nám chyběla především skvělá španělská kuchyně říká majitelka baru Alžběta. Když jsme v Praze hledali kde si pochutnat především na vynikající iberské šunce – jamónu byli jsme překvapeni omezenou nabídkou této delikatesy, proto jsme se rozhodli si otevřít vlastní Jamón bar což je typický španělský bistro bar s nabídkou lokálních pochoutek a dobrého pití který najdete téměř v každé obci.

Po dlouhém hledání jsme nakonec vhodné místo pro náš nový bar našli na Praze 8 v blízkosti karlínského náměstí v prostorách bývalé herny které jsme kompletně zrekonstruovali. Ochutnat u nás můžete zejména dva druhy toho nejlepšího iberského jamónu a to Bellotu z volně pasoucích se črrných iberských prasat která se živí téměř výhradně žaludy z dubů rostoucích na pastvinách. Také vám nabídneme Cebo - jamón z iberských prasat ve volné pastvě. Mimo to na našem menu /odkaz na menu na www.locoiberico.cz/ pestrá nabídka dalších typicky iberských delikates jako je Chorízo, Caňa de Lomo, Salchicón a Lorganiza. Sýry reprezentuje skvělé polotvrdé Queso Villa Laguna z ovčího, kravského a kozího mléka. Všechny naše dobroty pocházejí z jedné andaluské farmy v obci Jabugo v pohoří Huelva. Vinný lístek /odkaz na menu na www.locoiberico.cz/ v našem baru obsahuje výborná sudová i lahvová vína z celého Španělska a také Cavu typické šumivé víno podobné italskému prosseccu. Mimo to servírujeme domácí limonády z čerstvého ovoce, a také výbornou domácí Sangríu.

Náš bar má otevřeno denně od pondělí do soboty v době od 16 do 24 hodin, pro rezervace či jakékoli další dotazy volejte Alžbětě 00420 775 666 375 nebo navštivte naše webovkywww.locoiberico.cz či náš facebookový profil www.facebook.com/locoiberico.cz kde se dozvíte více o aktuálním dění v baru, pravidelně totiž pořádáme degustace a seznamovací večery kde představujume naše nové gastronomické objevy ze slunného Španělska.

 

Těšíme se na vaši návštěvu v Loco Ibérico.

 

 

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.