Pomoc pro Nepál po ničivém zemětřesení

V sobotu 25. dubna zasáhlo Nepál ničivé zemětřesení o síle 7,4 stupně. Podle posledních informací zemětřesní usmrtilo již kolem 4000 lidí, další tisíce lidí jsou v nemocnicích a mnozí jsou stále ještě nezvěstní. Mnoho lidí přišlo o své domovy i blízké, žijí na ulicích a potřebují naši pomoc. Navíc stále hrozí, že může udeřit další vlna zemětřesení.

Pomoci můžete prostřednictvím naší partnerské společnosti ATMA DO, která dlouhodobě podporuje vzdělání nepálských a tibetských dětí - podporuje děti v klášteře Kopan v Káthmándú a děti v horské oblasti Solo Khumbu, kde pro děti postavila i školní ubytovnu. Dle čerstvých informací z kláštera Kopan je centrum města velmi poničené a poškozené jsou i budovy kláštera, nicméně všichni mniši jsou v pořádku a pomáhají ostatním. Se Solo Khumbu se bohužel zatím nepodařilo navázat spojení.

Finanční pomoc zasílejte na číslo účtu: 4200178995/6800, do poznámky pro příjemce uveďte: Nepál-zemětřesení (u darů nad 1000,- Kč Vám ATMA DO poskytne darovací smlouvu, u darů nad 2000,- Kč bude zveřejněno poděkování dárci na webových stránkách www.pomocnepalu.cz ). Finanční pomoc bude využita na zajištění nezbytné lékařské a humanitární pomoci a na odklízení následků škod, které zemětřesení způsobilo.

Aktuální informace o situaci v Nepálu a obou výše jmenovaných místech najdete na stránkách: www.pomocnepalu.cz

Děkujeme mnohokrát za každou Vaši pomoc a soucítění s lidmi z postižených oblastí!

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.