ROPNÁ SKVRNA ZASÁHLA I USA RAPPERY

Ropná skvrna zasáhla už i americké rappery. Když 20. dubna vybuchla u Louisiany ropná plošina, ze které se vyklubala největší ropná katastrofa v dějiná Spojených států amerických, Talib Kweli a DJ Hi-Tek jako Reflection Eternal nahrávali své druhé společné album „Revolutions per Minute“.

Po konfliktech společnosti British Petroleum (BP) s vládou USA, médii a obyvateli Mexického zálivu, napsal Talib Kweli text o problémech, které americký ropný průmysl způsobuje. Skladba „Ballad of the Black Gold“ je levicového ražení, stejně jako celé album „Revolutions per Minute“. Talib Kweli a Hi-Tek v ní kritizují nejen vykořisťovatelské praktiky ropných společností vůči třetímu světu, ale i znečišťování prostředí, které s těžbou ropy souvisí. O katastrově v Mexickém zálivu sice nepadne ani slovo, ale načasování skladby je příznačné. V nedávném rozhovoru pro televizi Hard Knock Talib Kweli vysvětlil, proč tuto „baladu“ na album dal: „Nejdřív jsme nechtěli dávat tuto skladbu na album, protože jsme si mysleli, že je moc složitá a hluboká, ale lidé nás přesvědčili, že to tam musíme dát. Rázem se z toho stala pro mnohé jedna z nejoblíbenějších skladeb na desce.“

Nedávno byl ke skladbě „Ballad of the Black Gold“ natočen videoklip zahrnující i záběry z neštěstí v Mexickém zálivu, které můžete zhlédnout zde:

Link:

http://www.youtube.com/watch?v=uCSsUGe4b8U

Officiální Hip Hop Kemp youtube.com kanál:

http://www.youtube.com/hiphopkemp

Talib Kweli a DJ Hi-Tek vystoupí poprvé v České republice na festivalu Hip Hop Kemp, kde se chystají představit své nové album. Festival se koná od 19. – 21. srpna ve Festivalparku v Hradci Králové.

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.