Student jako klient. V Bankovním institutu získá vzdělání i praxi

Dobré příjmy, kariéra v bance nebo v jiné finanční instituci, ekonomický přehled, znalost informačních technologií i cizích jazyků.

To vše pod jednou střechou umožní vzdělání získané na první soukromé vysoké škole v České republice Bankovním institutu vysoké škole. V blížícím se akademickém roce 2015/2016 lze na BIVŠ studovat bakalářské obory bankovní management, oceňování majetku, informační technologie a management, ekonomiku a management podniku se šesti praktickými specializacemi  a magisterský obor finance. Hlásit se ke studiu můžete již nyní, přihlášku a další informace najdete na www.bivs.cz.

 

Bankovní institut dosud absolvovalo více než 11 840 studentů. Studijní obory jsou velmi prakticky zaměřené a odpovídají potřebám zaměstnavatelů na trhu práce. Největší zájem bývá o bankovní management - šance absolventů nejen tohoto oboru přitom významně zvyšuje spolupráce školy, bank a firem, a tedy získávání praxe už během studia. Velký zájem je také o obor informační technologie a management, škola má mimo jiné špičkově vybavenou IT laboratoř věrně simulující bankovní prostředí. Roli samozřejmě hraje také rostoucí elektronická komunikace ve všech oblastech, bankovnictví nevyjímaje. Usnadňuje lidem život a umožňuje dostupnost služeb 24 hodin denně 7 dní v týdnu.

 

Elektronická komunikace je pro Bankovní institut důležitá i v souvislosti se studiem jako takovým. Protože typičtí studenti BIVŠ často pracují a potřebují tak individuální přístup, oceňují možnost získat informace na dálku. Škola, která požadavkům studentů vychází maximálně vstříc třeba konzultacemi v pozdějších hodinách či o víkendu, tak sama efektivně využívá informační technologie, které rovněž vyučuje. Efektivně se tak všemi směry propojuje (škola - studenti - banky - firmy - státní správa - samospráva) akademické vzdělání, vzájemná výměna zkušeností, praxe a znalosti i z jiných subjektů, což je pro Bankovní institut typické.

 

Škola uplatňuje ke studentům vstřícný klientský přístup. Ten ale neznamená úlevy z požadavků na znalosti při zkouškách, což mohou naši absolventi potvrdit. Studium sice považují za náročnější, získané znalosti se jim však vyplatí, protože nacházejí dobré pracovní uplatnění třeba jako bankéři, obchodníci na kapitálových trzích, ekonomové v podnicích či na finančních úřadech. Zaměstnanost našich absolventů je téměř stoprocentní a spokojenost se studiem je přitom podle mezinárodního průzkumu Universum na stupnici od 1 do 10, kdy 10 je nejvyšší míra spokojenosti, v průměru 7,7 bodů."

 

Spokojenost studentů zvyšují i mezinárodní možnosti Bankovního institutu vysoké školy. Jsou dány jednak faktem, že škola patří do mezinárodního vzdělávacího holdingu COGNOS AG a také stále se rozšiřující se nabídkou studia a stáží v zahraničí. Kromě programu Erasmus, kdy v minulosti studenti BIVŠ nejčastěji jeli na zkušenou do Dánska či Španělska a kde jsou uzavřena i nová partnerství s univerzitou v Turecku nebo v Litvě, se chystají i letní školy v Hamburku, Kolíně, Mnichově a Idsteině. O studenty se v místě stará německý partner. Novinkou nadcházejícího akademického roku je také moderně pojatá jazyková výuka, která studentům umožní složit během studia některou z mezinárodních jazykových zkoušek. V angličtině se jedná o: Cambridge English (např. PET, FCE, CAE atd.), v němčině pak o ÖSD (A1, A2, B1, MD, OD). Mezinárodni jazykové certifikáty opět zvýší šanci absolventů uplatnit se na trhu práce a samozřejmě pomohou i při získávání praxe v zahraničí.

 

Jak to v Bankovním institutu vysoké škole vypadá, se mohou lidé přesvědčit sami. Termíny Dnů otevřených dveří v Praze, Písku, Karlových Varech nebo Teplicích naleznete na: http://www.bivs.cz/pro-zajemce/dny-otevrenych-dveri.

 

Těšíme se na Vás, budoucí studenti BIVŠ.

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.