Unikátní výstavu Gateway to Space navštívilo již přes 40.000 návštěvníků

V prostorech Křižíkových pavilonů v pražském holešovickém Výstavišti je již měsíc a půl otevřena unikátní kosmonautická výstava Gateway to Space. Během této doby ji navštívilo více než 40.000 návštěvníků, kteří zhlédli unikátní exponáty pocházející ze sbírek americké NASA.

Unikátní výstava z dílny americké NASA a US Space and Rocket Center v České republice sklízí velký úspěch. Během prvních pětačtyřiceti dní otevření ji navštívilo více než čtyřicet tisíc návštěvníků. Pro ně jsou připraveny velmi zajímavé exponáty. Mezi ty nejzajímavější a návštěvníky nejvyhledávanější patří kámen z měsíce, kterého se lze dotknout, základní modul legendární stanice Mir, raketa Saturn 5, originální skafandry legendárních kosmonautů a mnoho dalšího. Velmi oblíbená je také interaktivní zona, takzvaný Space Camp. V něm si návštěvník vyzkouší některé trenažery, používané při výcviku astroanutů v NASA, pokusí se o přistání s raktoplánem přímo v jeho kokpitu nebo svede letecký souboj ve stíhačce s dalšími návštěvníky.

 

"Jsme rádi, že výstava v Čechách zaujala. Snažíme se nabídnout maximální péči a komfort pro návštěvníky. Pro školní výpravy jsme připravili Pracovní listy, které ještě více přispějí ke vzdělání studentů" říká o výstavě Lucie Nouzová z pořádající agentury JVS Group. Právě školní výpravy si výstavu často vybírají jako doplnění učiva. Nic názornějšího a přehlednějšího v oblasti kosmonautiky a dobývání vesmíru totiž v České republice nenajdete.

 

Výstava Gateway to Space, neboli Brána do Vesmíru, bude v pražských Holešovicích otevřena do 28. června 2015. Těm, kteří zatím neprošli její bránou zbývají tedy necelé dva měsíce pro její návštěvu.

Kompletní informace o výstavě lze najít na www.branadovesmiru.cz

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.