VILSY - FEMALE RAP TAK TROCHU JINAK

Hip hop byl odjakživa stylem, kterému vládli muži. A nejen v Americe. Tuzemská scéna není výjimkou. Žen, které našly odvahu a zkusily se prosadit v typicky mužské disciplíně, je poskromnu.

ViLSY je původem z Ruska, ale přes polovinu svého života prožila v Praze. Narodila se v Altajském kraji, v městě Bijsk. Do Čech se přestěhovala, když jí bylo deset. S hip hopem se tu poprvé setkala v roce 2004. Tento styl jí natolik zaujal, že se hip hopu začala sama věnovat.

 

Napsala první texty a brzy natočila i první demo nahrávky. Skladby Lady Rap, Praga nebo In the club zveřejnila prostřednictvím portálu MySpace, kde si jí všimla nahrávací společnost EMI.

Následovala nabídka na vydání desky a podpis smlouvy.

 

O svém talentu hodlá ViLSY přesvědčit posluchače a příznivce rapu už v polovině června.

Obklopila se zkušenými lidmi z Čech, Slovenska i Spojených států a s jejich pomocí dokončuje debutové album „Lady Rap“. Mix a master nahrávky zajistil ve studiu Jižák nepostradatelný Tomáš Etien Sochůrek, který je podepsán snad pod všemi zásadními deskami, jež na naší hip hopové scéně vznikly.

 

Také o hudební podklady se postarali zkušení producenti. Američan K.U., který spolupracoval s NASem, producentská crew V-Style z Petrohradu. Na desce se podílel i běloruský beatmaker E$H, dále český producent T.Z. nebo Ondřej Žatkuliak, vítěz remixérské soutěže pro duo Orion a James Cole. Pozvání přijali slovenský rapper DNA z Drvivé Menšiny a ruská rapperka RENA z labelu Def Joint.

 

ViLSY nabídne desku, která bude obsahovat jak rychlé a klubové záležitosti, tak pomalejší skladby. Album se na trhu objeví ještě před prázdninami.

 

 

www.vilsy.com

 

VILSY

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.