ZEA VYDÁVÁ PRVNÍ ALBUM

Československá zpěvačka Zea, vlastním jménem Alžběta Ferencová, vydává své první sólové album s názvem Burning Light. Celkem osm autorských skladeb zpívaných anglicky , na kterých se společně se Zeou podílel producent a také spoluautor textů Milan André, vypráví příběhy a osobní zkušenosti zpěvačky a dotýká se sociální problematiky, kterou v dnešní době řeší nejen mladé ženy. Ať už je to hledání sama sebe, selflove, sel fempowerment nebo nalezení klidu a pokoje.

Krok za krokem se Zea v posledních letech přibližovala svému vysněnému cíli, vydání vlastního autorského alba. Světlo světa spatřilo 13. září, stejně jako videoklip k prvnímu singlu Hold Me v režii Marka Jarkovského. Celé album v žánru alternativního popu je osobní zpovědí zpěvačky, kde nechybí postřehy ze života v hudebním průmyslu, který je v zákulisí stále především doménou mužů: „Jde o osobní pohled a roky zkušeností, kdy mě spousta lidí od mé cesty odrazovala a dávala mi najevo , že na to nemám. V takovém případě je pro mladé lidi bez ohledu na pohlaví mnohdy těžké najít v sobě sílu a na své vysněné cestě setrvat", vysvětluje Zea, která tyto zkušenosti zachytila v tracku „Am I good enough?"

Ve všech osmi  skladbách na novém albu nechybí živá baskytara, která patří mezi nejoblíbenější nástroje zpěvačky. Její zvuk má na svědomí jedna z nejlepších současných baskytaristek Laura Ja š ková, která na albu spolupracovala. Track No Distance o přátelství pak Zea nazpívala s jednou ze svých nejbližších pří t elkyň Michaelou Chovancovou.

Album je dostupné od 13 . září 2020 na na všech digitálních platformách.

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.