7KRÁT3 PŘICHÁZÍ S DRUHOU, A OPĚT VYMAZLENOU DESKOU.

Držitel ceny Anděl a kometa českého hudebního nebe Štěpán Hebík aka 7krát3 přichází po dvou letech od vydání svého debutového alba I s druhou deskou. Jmenuje se jednoduše II. Pomocnou ruku přiložilo bezmála třicet hudebníků a hlasem přispěli Rytmus a talentovaná Erika Rein. Vychází letos 1. listopadu a křest II proběhne 3. listopadu v pražském Lucerna Music Baru – s kapelou a řadou hostů.

Devět písní vznikalo během úspěšných uplynulých dvou let, kdy Štěpán odehrál desítky koncertů včetně velkých festivalových vystoupení na Colours of Ostrava nebo bratislavském Uprising.

Pilotním singlem nové desky II je píseň YoYo, kde hostuje Slovenka Erika Rein. YoYo má výraznou groovy atmosféru díky basové lince Petra Bidla, a tradičně provokativní text, což je typickým znakem 7krát3. Jde o první Štěpánův duet se zpěvačkou, navíc sympaticky česko-slovenský. Eriky si Štěpán všiml ve slovenské talentové soutěži, a okamžitě ji oslovil. „Hned jsem věděl, že se zpěvačkou s takovou barvou hlasu a hudebním citem bych chtěl natočit song,“ dodává. Píseň YoYo vznikla na songwriterském soustředění, kde se Štěpán potkal v jednom týmu s Angličanem Joshuou Jamesem a českým muzikantem Marcellem. A i tihle dva jsou součástí skupiny celkem sedmadvaceti spolupracovníků, kteří na nové desce II zanechali svůj otisk. Singl se záměrně – a tak trochu jako za starých časů – nejdřív objevil v klasických FM rádiích.

Dva další songy, které jsou součástí nové desky, už se letos – a v dnešní době tradičně – objevily na YouTube, a to včetně klipů. Singly Vojín Ryan a Headphones jsou stylizované přesně v duchu Štěpánova osobitého vizuálního projevu.

Nová deska II je po výtvarné stránce ovlivněná poetikou starých přírodovědných dokumentů slavného francouzského oceánografa Jacqua-Yvese Cousteaua. „Viděl jsem autobiografický film o Cousteauovi a dost mě to zasáhlo. Hodně obětoval, aby mohl objevovat. Cítím to podobně. Moct něco lidem sdělit pro něho bylo důležitější, než ta mnohdy bouřlivá cesta, která k jeho cílům vedla... V hudbě je to často taky tak. Navíc, když jsem hledal inspiraci pro nové vizuály v knihovně, jeho dílo mi čirou náhodou padlo do ruky jako první,“ dodává k tomu Štěpán.

Za posledních pár let toho mladý muzikant stihl hodně. Má za sebou úspěšnou spolupráci s respektovaným, i když zanikajícím labelem Big Boss. Hudební scénu obohatil o vzájemné „featuringy“ třeba s Orionem, Vladimirem 518 nebo Mikem Trafikem právě v rámci zmíněného vydavatelství. Upozornil na sebe taky několika výraznými a povedenými televizními vystoupeními, která ho dostala do povědomí širší posluchačské společnosti, např. na cenách Anděl 2020 nebo na lockdownovém koncertě z Národního divadla Národ sobě - kultura sobě. Ve zlaté kapličce odehrál zatím svůj nejúspěšnější song Tygrovanej sprej s Jiřím Kornem.

Deska II vychází digitálně 1. listopadu 2022 včetně do té doby nestreamovaného singlu YoYo. A poprvé z ní nové songy 7krát3 zahraje 3. listopadu 2022 v pražském Lucerna Music Baru, kde ji za účasti zatím utajených hostů i pokřtí.