Podcast

SPIN TALK ROMANA BLINKY - SHARLOTA O NEW YORKU A ČERSTVÉM ALBU TABITA

Na Rock for people si oblékla outfit, na kterém měla našité názvy skladeb z alba Tabita. Deska Tabita je její nejnovějším hudebním počinem, který je čerstvě venku. Do jakého žánru by Tabitu zařadila, který singl podle ní bude album Tabita jednou deifnovat, proč se v jednom z textů obrací k Máji Karla Hynka Máchy nebo jak se stalo, že se potkala s rapperkou Fejbs na společném tracku. Jaký byl pobyt v New Yorku, co pozitivního a negativního na cestách zažila, jakou inspiraci si z New Yorku do Prahy přivezla a dokázala by si v New Yorku představit žít?  O tom všem bude poslední předprázdninové vydání SPIN TALKU, do kterého přijala pozvání Sharlota. 

SPIN TALK ROMANA BLINKY: ČISTYCHOV - NEJEN O NOVÉM ALBU MAMUTI L.P.

Je jedním z těch, kteří utvářeli slovenskou, respektive československou scénu. Má za sebou velký počet sólo projektů, je nebo byl členem také mnoha rapových uskupení, ať už to byl Názov stavby, Luza nebo 4D. Pár dnů zpátky vydal společnou desku s matadorem české scény s Orionem. Jak vznikl nápad společného alba, jak těžká nebo lehká byla práce na něm, kdo koho ovlivňoval víc a jak moc on sám je nebo není spokojený s výsledkem. Nejen to jsou otázky, které otevřeme v dalším vydání SPIN TALKU do něhož přijal pozvání Daniel Chládek aka Čistychov.

SPIN TALK ROMANA BLINKY - MANIAK VYDÁVÁ NOVÝ KLIP, SPOLUPRACUJE S MIKÝŘEM A CHYSTÁ SE NA OKTAGON

V loňském roce vydal album – To je vražda, napsal. Po vydání s ním objel republiku. Pak bylo nějakou dobu ticho a od počátku letošního roku ven opět prosakují nový singly. Ten poslední se jmenuje Úžasná pouť ostrovem a je venku pár dní.  Chystá Maniak EP, desku nebo nějaký širší projekt? Nejen o tom bude další vydání SPIN TALKU, do nějž přijal alespoň po telefonu pozvání Maniak. Kromě jiného pořešíme i Oktagon, kde Maniak společně s PSH v sobotu vystoupí v rámci halftime show. 

Elis Mraz - Ektor - Jak jinak (Sanitka cover)

Elis Mráz a Roman Blinka - SPIN RÁNO na rádiu SPIN. Každý týden nová výzva - jeden rapový track zpívaný v podkresu jiného žánru. Tentokrát si Elis střihla legendární track Ektora Jak jinak do skladby Hany Zagorové, Stanislava Hložka a Petra Kotvalda - Můj čas. 

Elis Mraz - PSH - Praha (Titanic cover)

Elis Mráz a Roman Blinka - SPIN RÁNO na rádiu SPIN. Každý týden nová výzva - jeden rapový track zpívaný v podkresu jiného žánru. Tentokrát si Elis střihla legendární track PSH Praha do melodie Celine Dion - My Heart Will Go On. 

SPIN TALK ROMANA BLINKY - SIMONSAINTBEATS O BEATU PRO EKTORA NA SINGLU DALŠÍ KAPITOLA

Jednou jsem seděl v kanceláři a do ní vešla dívka a chlapec. Dívka byla mnohem výřečnější, chlapec stál ve dveřích usmíval se a přikyvoval. Dívka mluvila o tom, že chlapec je její kolega, že přes den prodává reklamu v televizi, že po nocích tvoří u počítače hudbu a že miluje rap.  Chlapec byl stále nemluvný a slečna pokračovala a pokračovala a odkrývala postupně jednu informaci za druhou, která z kluka, kterej se na začátku vyprávění tvářil jako někdo no name, udělala někoho, kdo už do český i slovenský scény vystrkuje růžky.  Hostem aktuálního vydání SPIN TALKu je kluk, jehož příběh může a věřím, že i bude - inspirovat ostatní, ať už v tom, aby začali dělat hudbu nebo v tom, aby si začali plnit svůj svět.  Jak se dostal k hudbě, jak ho formoval jeho bratranec Refew a jak se stalo, že k singlu Další kapitola od Ektora dělal beat právě on. Hlavně o tom, ale nejenom o tom bude i další vydání SPIN TALKu, do něhož přijal ŠIMON SVATÝ, který si dal své umělecké jméno SIMONSAINTBEATS.

SPIN TALK ROMANA BLINKY - EARTH: Z NULY NA VRCHOL

Pochází z Trutnova. Letos mu bude 27 a za svůj život toho stihl poměrně hodně. Má přítelkyni, dceru, dva psy, byl úspěšnej youtuber a od roku 2018 se věnuje profesionálně muzice. Před tím než začal dělat hudbu si našetřil půl miliónu, protože když se rozhodl do hudby vstoupit, chtěl konkurovat těm nejlepším tady. Co ho dostalo k youtube a co ho naopak od youtube odvedlo. Proč si jako svůj hudební žánr zvolil rap a jak dlouho třeba trvalo než se na scéně etabloval. Nejen o tom bude aktuální díl SPIN TALKu, do něhož přijal pozvání Dennis Bennett alias rapper Earth. 

 

SPIN TALK ROMANA BLINKY - RENNE DANG - PROBLÉMY V RÁJI?

Pár týdnů zpátky vydal novou desku Problémy v ráji, aby ji pár dnů na to pokřtil v pražském klubu Roxy.  Jaká byla spolupráce se zpěvačkou Annabelle, proč přizval do společného projektu třeba i Totally Nothina a kdo je Iam Oskar, který se objevuje na albu. Jak se mu daří s novým soundem oslovovat svoje stávající publikum a jak těžké je získat to nové. A co je tím pomyslným rájem, ve kterém se nyní vyyskytly problémy.  Z čeho vychází texty na novém albu, a kde hledá inspirace pro kytarové pasáže svých tracků. Nejen o tom je další vydání SPIN TALKu, do něhož po několika měsících přijal Renné Dang. 

SPIN TALK ROMANA BLINKY - ORION O DESCE S ČIS TYM, O RYTMUSOVI V POLITICE NEBO O KLIPU IVETY BARTOŠOVÉ, KDE SI ZAHRÁL

Jen pár týdnů po ohlášení dvou koncertů v Rígráčích hlasí Riegrovy sady vyprodáno a zdá se, že stejnou rychlostí zmizí i lístky na podzimní koncert v Ledárnách v Braníku. Jaké jsou plány PSH pro rok 2024 a jaké má plány pro rok 2024 on sám. Nejen o tom je další vydání SPIN TALKu, do něhož přijal pozvání Papa Ori aka Orion. Kdy vyjde jeho novej projekt s Čis Tym? Jak vznikala před lety spolupráce s Ektorem? Budou mít PSH prsty v soundtracku k třetímu pokračování filmů Gympl a Vejška - Džob? A co říká Orion na koketování Rytmuse s politikou na Slovensku? A  věděli jste třeba, že Orion za mlada hrál v jednom z klipů Ivety Bartošové? Jak se to stalo, kolik za to dostal a pamatuje si vůbec, co to bylo za píseň?  Poslechni si aktuální díl SPIN TALKU ROMANA BLINKY.

SPIN TALK ROMANA BLINKY - REFEW O FÓRU KARLÍN, CHYSTANÉ DESCE I AFÉŘE HONZY BENDIGA

Na rádiu SPIN je jako doma. Byl tu před lety, když s rapem začínal. Byl tu několik let, aby s váma všema společně s Anežkou vstával. Byl tu, když téměř před rokem slavil třicítku a je tu i teď, kdy se snaží pokořit další hudební metu – vyprodat pražské Fórum Karlín. Koncert ve Fóru proběhne v sobotu 2. listopadu. Nejen o Fóru Karlín bude další vydání SPIN TALKu, do něhož přijal pozvání Refew. Kromě jiného pořešíme aféru Honzy Bendiga, spolupráci Refewa s Marpem nebo zjistíme, jestli už se naučil hrát na kytaru a jestli se to propíše i do jeho koncertů.

SPIN TALK - ROMANA BLINKY - GREY256 NEJEN O NOVÉM ALBU TENTOKRÁT, ALE I O KAPELE A LETOŠNÍCH MAJÁLESECH

Ve Spin Talku byl naposledy, když vydal album Mladej hladovej II. Teď je tu znovu, aby představil novou desku. Ta se nejmenuje Mladej hladovej III, jak by se dalo čekat, ale Tentokrát. Jak vnímá sebe a svojí muziku, co ho inspiruje a jaký další očekávání má oid roku 2024. Nejen o tom je další vydání SPIN TALKU ROMANA BLINKY, do něhož přijal pozvání GREY256.

SPIN TALK ROMANA BLINKY - REDZED O SHOW V ROXY A PLÁNECH NA ROK 2024

Už příští týden v pátek a sobotu vystoupí v pražském klubu Roxy Redzed. Zatímco páteční show je zcela vyprodaná, na tu sobotní ještě nějaký lístky jsou. Jaká bude jeho show a jaký další hudební plány na rok 2024 má nejen v muzice. Nejen o tom bude další vydání SPIN TALKU, do kterého přijal pozvání rapper a producent Zdeněk Veselý aka REDZED. 

SPIN TALK ROMANA BLINKY - KRISTINA KANÁTOVÁ NEJEN O FILMU FENTASY

Je mladá, talentovaná, má vystudovaný herectví a za sebou mraky zkušeností na place. Znát ji můžete z úspěšného seriálu Iveta, ze seriálu Máma na pronájem nebo z filmu Jan Palach. Až z Bratislavy přijela, aby ve SPIN TALKU představila a večer na premiéře v kině Lucerna uvedla film FENTASY, ve kterém hraje jednu z hlavních rolí, konkrétně postavu Sofie. Jaká je Kristina Kanátová a jaká je filmová Sofie a dá se najít na Sofii něco, proč jí ve filmu fandit? A jaký byl přeobraz scénáře filmu Fentasy, který poměrně barvitě líčí jednu z největších drogových afér Slovenska? Nejen o tom je akttuální vydání SPIN TALKu, do něhož přijala pozvání slovenská herečka Kristina Kanátová.

 

SPIN TALK ROMANA BLINKY - JAKUB ŽELEZNÝ NEJEN O NOVINAŘINĚ A TELEVIZI, ALE I O JEHO ANGAŽMÁ V DIVADLE NA VINOHRADECH

To, že moderoval Studio 6 v České televizi možná kdosi tuší. To, že moderoval hlavní zpravodajskou relaci České televize Události a diskuzní Události, komentáře na téže televizi, ví určitě každý. Už méně se ale ví, že účinkoval v jedné divadelní hře v Divadle na Vinohradech, že si zahrál v Případech prvního oddělení, že je autorem satirické novely, sbírky povídek nebo že je spoluautorem několika publikací o designu a architektuře. Jak se dostal k divadlu nebo k filmování, jak se mění novinářská práce v čase a jaký televizní formát ho v budoucnu nejvíc láká. A jak by vypadala pozvánka na párty rádia SPIN, kdyby ji Jakub Železný namluvil jako moderátor rádia SPIN? Nejen o tom bude aktuální vydání SPIN TALKU ROMANA BLINKY.

SPIN TALK ROMANA BLINKY - TOTALLY NOTHIN´ NEJEN O ALBU WAVES, ALE I O SVÉ JARNÍ TOUR VRCHOLÍCÍ KONCERTEM 15. 3. V PRAŽSKÉM KLUBU ROCK CAFÉ

Totally Nothin´vyrazil na svoji zimní a jarní tour. Tu čeká v pátek večer další zastávka v Brně. Ještě před tím než se Totally ocitne v Praze v RockCafé 15. března, bude k vidění třeba v Příbrami, Plzni, Táboře nebo v Budějcích. Nejen o tour a o shows bude další vydání SPIN TALKU, kde je právě Totally Nothin hostem. Kromě jiného probereme třeba i aktuální desku Waves, na které společně s ním pracoval i DJ Kadr. Jak vznikají beaty, kde bere inspiraci nebo jaká je třeba jeho vysněná spolupráce na tracku. Nejen o tom bude další vydání SPIN TALKU ROMANA BLINKY na rádiu SPIN.

SPIN TALK ROMANA BLINKY - LUKE TOMSKI - NEJEN O ILUSTRACI A RAPU

Objevil jsem ho před pár lety, kdy jsem si někde koupil jeho kalendář. Ilustrace jsem si zamiloval a některé zdobí můj byt. Když jsem si před lety kupoval plakát z limitovaného tisku, uklouzl jsem na ledovce. Rozbilo se nejenom sklo, ale roztrhl se i plakát. On vyšel z jeho letenského obchůdku, řekl -to se stane a během pár minut mi do auta nakládal nově zarámovaný jiný tisk. Dlouho jsem zvažoval, že si ho pozvu do SPIN TALKU, ale na rapové rádio mi to nepřišlo jako vhodné téma. Teprve před pár týdny se vše propojilo, když jsem zjistil, že právě on je autorem přebalů alb Freezer Beatse. Dej si aktuální vydání SPIN TALKU do něhož přijal pozvání ilustrátor Lukáš Tomek aka Luke Tomski. Kromě toho, že se v současnosti dominantně věnuje ilustrátorství má za sebou i rapové období. Jak vzniká ilustrace, jak vznikají spolupráce a co musí udělat pro to, aby ho to začalo živit. A dočkáme se i ilustrací rapových osobností? Nejen o tom bude dnešní vydání SPIN TALKU. 


Spin Talk poslouchejte každý čtvrtek a sobotu od 19.00 na rádiu SPIN. 
Spin Talk sledujte i s videem na youtube kanále rádia SPIN nebo si dejte do uší všechny epizody na Spotify kanále rádia SPIN.

SPIN TALK ROMANA BLINKY - RYTMUS SPOUŠTÍ PŘEDPRODEJ NA DRUHOU O2 ARÉNU A VYDÁVÁ ALBUM BENGORO 2

Je mu 46 let. Odjakživa se věnuje rapu. Je jedním ze zakladatelů slovenské a vlastně i československé rapové scény. Když je na stage, není nervózní, protože jak sám říká, stačí rapovat do rytmu a nikdo nepozná, že  něco mělo být jinak.  Už jednou se mu podařilo vyprodat O2 Arénu a zdá se, že se mu to podaří uskutečnit znovu. Druhý koncert v O2 Aréně proběhne 14. 9. 2024.  Do konce letošního roku ještě plánuje vydat desku Bengoro 2. Jaká bude druhá O2 Aréna, co si splnil albem Bengoro 2, co ho inspiruje, co ho rozhodí a jak moc nebo jak málo jsou pro něj důležité různé komerční spolupráce. Nejen o tom bude aktuální vydání SPIN TALKU ROMANA BLINKY, do něhož přijal pozvání Rytmus. 

Spin Talk poslouchejte každý čtvrtek a sobotu od 19.00 na rádiu SPIN. Spin Talk sledujte i s videem na youtube kanále rádia SPIN nebo si dejte do uší všechny epizody na Spotify kanále rádia SPIN.

SPIN TALK ROMANA BLINKY - PAULIE GARAND SE VRACÍ Z NEW YORKU S NOVOU MUZIKOU

Paulie Garand se vrátil z New Yorku a příváží dva singly. První se jmenuje Pod mlhou a vychází ven dnes v 18.00. Ten druhý spatří světlo světa hned z kraje příštího roku. Jsou tracky přezdvěstí nového alba nebo nějakého většího projektu? Vznikly v New Yorku jen klipy nebo i samotné nahrávky. A jak si Paulie užil svoji druhou návštěvu New Yorku. Chodil jen po památkách nebo skočil i na koncert nějakého zajímavého jména? Dejte si do uší krátký talk a v 18.00 si dejte track Pod mlhou i s klipem. 

SPIN TALK ROMANA BLINKY - FREEZER BEATS NEJEN O SPOLUPRÁCI S HUGO TOXXXEM NEBO JAMESEM COLEM, ALE TŘEBA I VÝTVARNÍKEM LUKE TOMSKI

Dj, producent, ale taky barber. To je ten, který prvního listopadu vydal novou desku a už 30. listopadu to album pokřtil v zajímavym rapovym prostoru v Nuslích. O muzice, o hudebním vkusu českýho posluchače rapu, o nový desce Lost in The Freezer a taky o spolupráci s předními interprety české scény jako jsou James Cole nebo  Hugo Toxxx. Bavit se budeme i o tom, Jak vzniká přebal, o který se postaral přední český výtvarník Tomski.  Nejen o tom bude aktuální vydání SPIN TALKu. 


Spin Talk poslouchejte každý čtvrtek a sobotu od 19.00 na rádiu SPIN. Spin Talk sledujte i s videem na youtube kanále rádia SPIN nebo si dejte do uší všechny epizody na Spotify kanále rádia SPIN.

SPIN TALK ROMANA BLINKY - MAJK SPIRIT VYDÁVÁ ALBUM NOVÝ ČLOVEK 2.0

Rok 2023 je zajímavej a důležitej rok pro Majka Spirita. Vydal dvě desky. Ta první vyšla v květnu jmenovala se Playlist a kromě Majka na ní najdeš Maxa, Radikala, Bena, Ega nebo Alana Murina. Druhá se jmenuje Nový človek 2.0, vyšla před pár dny a i tady najdeš několik hostů. Ať už je to Separ, Benny Cristo, Momo nebo třeba Dorian. Jak vznikalo druhé album, podle čeho se Majk rozhodoval koho přizve, jaká byla spolupráce s Dorianem nebo jak vznikala přebalová fotografie alba, nejen o tom si s Michalem budu povídat v aktuálním vydání SPIN TALKU. Kromě jiného pořešíme – které jméno se na album nedostalo, jestli bude nebo nebude de luxe verze alba, nebo jestli bude nebo nebude O2 Aréna - nejen o tom je aktuální vydání SPIN TALKU, jehož hostem je přes telefon Majk SPIRIT.

SPIN TALK - ANNET X HOSTKOU VE SPIN TALKU U ROMANA BLINKY

Zpěvačka, rapperka, skladatelka, milovnice módy. Jedna z nejvýraznějších osobností českého ženského rapu. Má za sebou projekty s Benem. Má za sebou svoji velmi intnímní  desku, za níž získala cenu Apollo. Má venku  klip, za který získala cenu Anděl. Právě teď vydala se svým parnterem novou desku, která její tvorbu zase posouvá o něco dál. Nejen o ní bude řeč v aktuálním vydání SPIN TALKu, do něhož přijala pozvání Annet X. 

Spin Talk poslouchej v premiéře na rádiu SPIN každý čtvrtek od 19.00, v repríze každou sobotu od 19.00. 

Spin Talk poslouchej na spotify kanále rádia SPIN nebo si ho dej i s videem na youtube kanále rádia SPIN.

SPIN TALK - DOLLAR PRYNC - HOSTEM U ROMANA BLINKY VE SPIN TALKU NA RÁDIU SPIN

I přes to, že rapuje už od roku 2009, jeho muzika si zachovává stále autentičnost a prvky ulice. Hostem aktuálního vydání SPIN TALKu je ten, který na podzim vydal desku a nyní s ní jede tour. 
 
Kromě jiného se budeme bavit o tom, co chce svými texty sdělit, proč je tak moc uvěřitelnej nebo která témata jsou pro něj zásadní a důležitá. V závěru rozhovoru manažer Dollara prozradí všechny zastávky, na kterých se Dollar během listopadu, prosince a ledna objeví. Dej si do uší celý díl, Dollar dokáže být ryzí i za mikrofonem v rádiu a kouzlo ulice mu určitě nikdo nemůže upřít. 
 
Spin Talk poslouchej v premiéře na rádiu SPIN každý čtvrtek od 19.00, v repríze každou sobotu od 19.00. 
Spin Talk poslouchej na spotify kanále rádia SPIN nebo si ho dej i s videem na youtube kanále rádia SPIN.
WWW.RADIOSPIN.CZ 

 

SPIN TALK - MARPO HOSTEM SPIN TALKU ROMANA BLINKY - NEJEN O NOVÉM EP KLENOTY

Na jaře vydal EP Don´t Quit Now, před pár dny vydal společně s Lenny EP Klenoty a za pár týdnů vystoupí v pražském prostoru O2 Universum. S jakými démony se v životě musel poprat, jak moc mu pomůže se z úzkostných stavů se vypsat, jak vznikla spolupráce s Lenny a jak moc bylo těžké pro Lenny rapovat v tracku Klenoty? A plánují s Lenny společný koncert? Jak vnímá zpětně spolupráci se Sebastianem nebo Refewem a který z rapperů mu vrátil sloku, aby ji doladil k dokonalosti. A co všechno na nás čeká 9. prosince v O2 Universu, kde vystoupí společně s Troublegangem. Nejen o tom bude další vydání SPIN TALKU, do něhož přijal pozvání Marpo. 


Spin Talk poslouchejte každý čtvrtek a sobotu od 19.00 na rádiu SPIN.
Spin Talk sledujte i s videem na youtube kanále rádia SPIN nebo si dejte do uší všechny epizody na Spotify kanále rádia SPIN. 

SPIN TALK - DARA ROLLINS O R´N´B´, RAPU, O2 ARÉNĚ A O ZVONCÍCH ŠTĚSTÍ VE SPIN TALKU U ROMANA BLINKY NA RÁDIU SPIN 

Na české, resp. československé scéně je roky. Zažila dobu komunismu, dobu revoluce i současnou  svobodnou společnost.

Sama osobně si prošla érou normalizačního popu, stala se hvězdou československého r´n´b, pro hodně kluků a mužů byla a je vzorem, stejně tak je inspirující pro většinu žen. Vždycky je příjemná, elegantní a šarmantní.

Po šesti letech chystá desku a po roce se opět vrhá do pražské O2 Arény. Proč deska po 6 letech, proč raději O2 Aréna a ne nějaký menší a kontaktnější prostor a jak zpětně vzpomíná na poztivní i negativní věci, které ji potkaly v jejím životě. O tom všem bude aktuální vydání SPIN TALKu, do něhož přijala pozvání Dara Rollins. 
 
Spin Talk na rádiu SPIN poslouchejte v premiéře každý čtvrtek od 19.00, v repríze každou sobotu od 19.00.
Spin Talk i s videem sledujte na youtube kanále rádia SPIN nebo poslouchejte na SPOTIFY kanále rádia SPIN. 
 

SPIN TALK - TOTALLY NOTHIN HOSTEM U ROMANA BLINKY - NEJEN O AKTUÁLNÍM EP MY DVA

Vystudoval elektrikařinu, studoval i ekonomku, ale ani jedné z činností se neuvěnuje. Nemá za sebou sice žádný formální hudební vzdělání, pár let zpátky se ale rozhodl, že muzika bude to, co ho bude živit a to se taky stalo.

Letos v létě vydal EP My dva, kde se na každym tracku potkává s nějakou ženskou interpretkou. Na přelomu roku pak plánuje vydat novou desku a s ní má plánuje objet republiku. Nejen o tom bude aktuální vydání SPIN TALKu na rádiu SPIN. 

Spin Talk poslouchejte v éteru rádia SPIN každý čtvrtek a sobotu od 19.00, na Spotify kanále rádia SPIN nebo i s videem na youtube kanále rádia SPIN.

SPIN TALK - REFEW SLAVÍ 30, VYDÁVÁ NOVOU DESKU A PROCHÁZÍ ZNALOSTNÍM TESTEM U ROMANA BLINKY

Už brzo mu bude třicet. Ke svým narozeninám vydává novou desku, kterou už příští středu pokřtí v pražském klubu Roxy. V dnešním SPIN TALKu čeká na Refewa spousta otázek, na které by měl najít odpověď každý, komu už bylo třicet. Zvládne se Refew poprat s tímto náročným kvízem? Zapínejte rádio dnes v sedm večer. Povídání s Erikem stojí rozhodně za to. Kromě jiného pořešíme novou desku, přípravy na velkolepý křest a jeho výzvy do nejblížších měsíců. Startujeme v 7 večer. 


Spin Talk poslouchejte v éteru rádia SPIN každý čtvrtek a sobotu od 19.00, na Spotify kanále rádia SPIN nebo i s videem na youtube kanále rádia SPIN. 

SPIN TALK - DANIELA DRTINOVÁ HOSTKOU U ROMANA BLINKY - DVTV SPOUŠTÍ PLNOFORMÁTOVOU TELEVIZI

Začínala jako parlamentní zpravodajka České televize. Později k tomu přidala i moderování zpráv a diskuzních pořadů jako byly třeba 21 nebo Interview ČT24. Před devíti lety pak s několika dalšími kolegy založili zcela novou internetovou televizi DVTV. A DVTV už 31. října vstupuje do nové éry plnoformátové lineární televize DVTV EXTRA. Koho ve svých začátcích vnímala jako svůj vzor nebo autoritu, jaké bylo kdysi založit novou internetovou televizi a čím bude jiná nová podoba lineární televize DVTV? Koho má ve svém playlistu a má v plánu si do DVTV pozvat na rozhovor Refewa, který pro ni ve studiu zanechal otázku? Nejen o tom bude aktuální vydání SPIN TALKU, do něhož přijala pozvání novinářka a moderátorka Daniela Drtinová. 

Spin Talk poslouchejte v éteru rádia SPIN každý čtvrtek a sobotu od 19.00, na Spotify kanále rádia SPIN nebo i s videem na youtube kanále rádia SPIN.

SPIN TALK - MEIZYY NEJEN O NOVÉM PROJEKTU RŮZNÝCH STAVŮ

Je objevem rapové talentové soutěže The Mag Wrap. Na kontě má několik projektů, poměrně hodně singlů, které dosahují obrovských streamů. Aktuální EP se jmenuje Projekt různejch stavů a vyšlo letos v červenci. Právě v těchto dnech s ním vyráží na tour. Co bylo impulzem k The Mag Wrap, jakou muziku poslouchá a kde čeká, že bude za pár let. Nejen o tom bude aktuální vydání SPIN TALKu, do něhož přijal pozvání rapper Meizyy. 


Spin Talk poslouchejte pravidelně na rádiu SPIN v premiéře každý čtvrtek od 7 večer, v repríze každou sobotu od 7 večer. SPIN TALK najdete i na spotify kanále rádia SPIN nebo i s videem na youtube kanále rádia SPIN.

SPIN TALK - ORION NEJEN O NOVÉ DESCE GRUPPO SALSICCIA

Letos v červnu mu bylo 47 let. Na scéně je přes dvacet let. Když se řekne jeho jméno, vybaví se každému hlavně kapela PSH, jejímž je členem. Má za sebou ale i mnoho sólo projektů.

Zhruba tři roky zpátky se ve studiu začal potkávat s kamarády a vytvořili projekt Gruppo Salsiccia . Prvním singlem, který před lety vypustili ven byla pecka Mia Barca. Právě teď mají venku nové EP. Nejen o něm bude další díl SPIN TALKU, jehož hostem je Orion. Mimo jiné se máte šanci dozvědět i to, kolik za svůj život Orion vypil piv.

Spin Talk poslouchejte pravidelně na rádiu SPIN v premiéře každý čtvrtek od 7 večer, v repríze každou sobotu od 7 večer. SPIN TALK najdete i na spotify kanále rádia SPIN nebo i s videem na youtube kanále rádia SPIN.

SPIN TALK - PAULIE GARAND VYDAL NOVÝ KLIP K TRACKU UNA A VYRÁŽÍ NA MYSTERY TOUR

Zhruba rok zpátky vydal album Amonit. Zhruba půl roku na to k němu přidal I jeho de luxe verzi. Pár dnů zpátky vydal klip k songu Una. No a za pár dnů vyráží s deskou Amonit na Mystery tour, nejen o tom krátkej short talk Romana Blinky, jehož hostem je právě teď Paulie Garand. 

SPIN TALK - DABÉR RICHARD WÁGNER HOSTEM ROMANA BLINKY VE SPIN TALKU

Je mu 24 let a víc než jeho obličej znáš pravděpodobně jeho hlas. Na svém kontě má desítky filmů a seriálů, v nichž postavy mluví právě jeho hlasem. Hlas propůjčil i postavám v počítačových hrách. Můžeš ho najít za kamerou stejně tak jako před ní. Kromě dabingu se jmenuje i režii, herectví a moderování podcastů.Když ho potkáš na chodbě, máš pocit, že nikdy nemůže mít ani špatnou náladu. Hostem aktuálního Spin Talku je Richard Wágner. Je příbuzném slavného skladatele Richarda Wágnera? Jaký byl jeho první dabing a co je potřeba proto, aby se člověk k dabingu dostal. Jakou postavu by chtěl dabovat, co mu dabování přijde lehký a co zase těžký a kolik toho musí dabér namluvit, aby se vůbec uživil. A jakej vztah má k rapu? A jak se popere s úkolem, který dostal za to, že do studia rádia SPIN dorazil pozdě. Nejen o tom bude aktuální vydání SPIN TALKu. 


Spin Talk poslouchej v éteru každý čtvrtek od sedmi večer, každou sobotu od sedmi večer, na spotify kanále rádia SPIN nebo na youtube kanále rádia SPIN, kde si ho můžeš dát i s videem. 

SPIN TALK - DARA ROLLINS VYDÁVÁ NOVÝ SINGL, CHYSTÁ DESKU I DALŠÍ O2 ARÉNU

 Dara Rollins o sobě dává vědět a vydává nový singl Energia. Je to jen jednorázkovka nebo se chystá i deska a zopakuje Dara Rollins O2 Arénu? Nejen o tom právě teď krátkej call v éteru rádia SPIN. Více o novém singlu, chystané desce i podrobnosti k O2 Aréně na www.radiospin.cz

SPIN TALK - RENNE DANG VYRÁŽÍ NA PODZIMNÍ NAVZDORY TOUR A ZÁROVEŇ SE LOUČÍ S RAPEM

V sobotu 9. září v Občanské plovárně pokřtí Renné Dang album Navzdory a odstartuje tak svou tour s kapelou napříč celým Českem. Kolik bude zastávek, kde budou a čím se od sebe budou lišit nejen o tom se Roman a Renne Dang spolu budou bavit. Věděli jste třeba, že od ledna 2024 hledá Renné Dang novou kapelu. Poslechněte si SPIN TALK a dozvíte se, co udělat proto, abyste se stali součástí Renneho nového projektu. Renne vydal rovněž 14. srpna nový projekt Poslední léto. Těsně před jeho vydáním ohlásil, že končí s rapem. Co ho k tomu vedlo a jestli je to definitivní rozhodnutí i to bude tématem SPIN TALKU. Spin Talk poslouchej v premiéře na rádiu SPIN každej čtvrtek  v 19.00, v repríze každou sobotu od 19.00, všechny díly si můžeš poslechnout na spotifykanále rádia SPIN nebo na yotube kanále rádia SPIN.

SPIN TALK - JIRKA VLACH HOSTEM U ROMANA BLINKY

Narodil se a vyrůstal v Teplicích, herectví vystudoval v Praze. Tam se nejspíš seznámil s naším bývalým kolegou Honzou, který ho zase seznámil se mnou. Před pár lety se objevil na rádiu SPIN jako víkendový moderátor. Jeho projev, zájem, píle a pracovitost ho dovedla nejen k pořadu SPIN XTRA, ale i k hudebním battlům, rubrice hit – shit, páteční hudební pátračce nebo desce měsíce. Kromě rádia se věnuje herectví, režii, scénáristice nebo grafické tvorbě. Je skromný, spolehlivý, přátelský a je štěstí ho mít ve svém okolí. Hostem aktuálního vydání SPIN TALKU je můj kolega herec, scénárista, režisér a grafik Jirka Vlach, který jednou nebude jen držitelem ceny Český lev, ale třeba i Oskara - kdo ví. 

SPIN TALK - DANIEL FERENC ZPOVÍDÁ ROMANA BLINKU - NEJEN O RÁDIU SPIN

Na rádiu SPIN je deset let. Jaká byla jeho cesta za mikrofon, proč přestal učit a jak se dostal k rádiu SPIN? Kde bylo rádio SPIN před deseti lety a kde byla česká scéna v té době a kde je teď. Jaké výzvy na rádio SPIN čekají. Nejen o tom je další vydání SPIN TALKu, kam si tentokrát pozval Daniel Ferenc šéfa rádia SPIN, taky ekonoma a fotografa Romana Blinku. Dej si to!

SPIN TALK - KATKA KOMÁRKOVÁ HOSTKOU U ROMANA BLINKY VE SPIN TALKU NA RÁDIU SPIN

Narodila se, vyrostla a žije v Praze. Je racionální, rázná, pilná, spravedlivá, miluje plavání i rap. Potkali jsme se při tréninku plavání, kdy zaskakovala za jinou trenérku, která zrovna odjela na dovolenou. Její tréninkové schopnosti mi sedly tak, že už jsem u ní zůstal. A když mezi jednotlivými bazény neustále skloňovala slovo rap, bylo jasné, že by byla velká škoda, aby zůstávala jen u bazénu. Hostkou aktuálního vydání SPIN TALKu je moje trénerka, kamarádka i kolegyně, absolventka FTVS, závodní plavkyně, která ve dvanácti letech splnila limit na paralympijské hry a stala se tak nejmladší účastnicí her v Pekingu v roce 2008 Káča Komárková. O trénování, o plavání, o rapu i o rádiu bude aktuální vydání SPIN TALKu. Káču můžeš v éteru rádia SPIN poslouchat pravidelně každou sobotu a neděli od 16.00 - 19.00 v hudebním víkendu. 

SPIN TALK - KAZMA NEJEN O FILMU ONE MAN SHOW THE MOVIE - U ROMANA BLINKY NA RADIU SPIN

V úterý večer měl předpremiéru a ve čtvrtek večer má premiéru novej Kazmův film - One Man Show - The Movie. Očekává Kazma, že to bude nejúspěšnější český film v dějinách kinematografie? Zapíše se tento film spíše do dějin filmu nebo do učebnic marketingu? Kdo se napálil cestou a kdo se napálí ještě potom? A jakou roli ve filmu hraje Lysá nad Labem a proč Kazma film připodobňuje k legendárním Hřebjekovým Pelíškům a proč je možné, že hned po premiéře Kazma na nějakou dobu zmizí? Podrobnosti k nejočekávanějšímu českému filmu léta 2023 si dej do uší v dnešním SPIN TALKu, který uskutečnil Roman s Kazmou přes telefon.

SPIN TALK - DANIEL FERENC HOSTEM U ROMANA BLINKY NA RÁDIU SPIN

Před pár lety mi ho na rozhovor dohodila zpěvačka, fitness trenérka, moderátorka a bývalá kolegyně Jana. Dorazil tehdy o hodinu později, protože si zapsal špatně čas. Slovo dalo slovo a bylo jasné, že mikrofon mu bude stejně blízký jako jeviště, kde rád prezentuje svoje stand upy. Co ho baví na stand upech, co na moderování v rádiu, jak takovej stand up vzniká a jak se případně mění v čase jeho obsah a proč se nikdy nenaplnil jeho sen o tom, že jednou bude rapperem. Neznamená to ale, že by na sny zanevřel. Jeden velký si začal plnit zhruba dva měsíce zpátky. Nejen to prozradí v aktuálním vydání nekorektního Spin Talku. 

ONE MAN SHOW THE MOVIE MÍŘÍ DO KIN - KAZMA PROZRADIL PODROBNOSTI K FILMU

Příští čtvrtek míří do českých kin novej Kazmův počin - One Man Show - The Movie. Hostem čvrtečního Chillu na SPINu u Romana Blinky byl Kazma! Bude One Man Show - The Movie nejúspěšnějším českým filmem všech dob? Bude to film, ke kterému se budeme vracet? Kolik peněz je na plakátu k filmu? Souvisí celková suma s tím, co se bude odehrávat ve filmu nebo po něm? A jak souvisí nápadná podoba plakátu filmu s filmem Lid vs. Larry Flint? A je třeba tenhle Formanův biják vidět, abyste mohli být součástí toho, co se spustí příští čvrtek? Další podrobnosti čekej v pondělí ve 14.00, kdy se Kazma objeví osobně a naživo v éteru rádia SPIN u Romana v Chillu na SPINu. 

SPIN TALK - RENNE DANG HOSTEM U ROMANA BLINKY

V pátek šestadvacátýho května o půlnoci  vydal svoji čtvrtou sólovou desku. Ta se jmenuje Navzdory a řeší,  v některých textech pak i prohlubuje, témata, kterým se on sám věnuje celou dobu, co dělá hudbu. Zatímco předchozí deska je pestřejší žánrově, tahle je více osobnější a komornější. Kromě dětství, přátel a vlivu nejbližšího okolí se v textech nově objevuje i Bůh. Motiv poslední hostiny na pražském sídlišti Ohrada v klipu Amen možná i význam čehosi vyššího pro něj samotného jen umocňuje. Zvuk alba umocňuje i použití hudebních nástrojů klavíru a houslí u některých tracků. Hostem aktuálního vydání SPIN TALKu je Renné Dang. Právě s ním si dnes budu povídat nejen o albu Navzdory, které je právě teď venku.

SPIN TALK - JAKUB NOBODY LISTEN STRACH HOSTEM U ROMANA BLINKY

Je mu 29 let a za život stihl tolik věcí, o kterých se komukoliv jinému dokáže jen zdát. Patří k nejvýraznějším postavám mladé generace na české scéně.Je známý nejen v Praze, o jeho jménu slyšel i Berlín, Londýn nebo Paříž.Je producentem. Je DJ. Spolupracuje se světovými módními značkami - patří sem například Nike, Dior nebo Luis Vuiton. A těch značek je mnohem víc. Je o něm natočenej i dokument Kryštofa Zvolánka, Ať si každej dělá co chce.Pro balet národního divadla připravil hudbu pro představení BPM.Časopis Forbes ho zařadil do 30 pod 30. Je členem dua VR Nobody, které tvoří společně s Václavem Roučkem, v roce 2015 spolu byli nominováni na cenu Anděl. Seděl i na sedačce u Jana Krause. Když jsem ho kdysi učil, po jedný hodině mi předal CD, ani ve snu by mě v tu chvíli nenapadlo, že se rodí tak obrovskej talent. Hostem dnešního vydání je Jakub Nobody Listen Strach. Dej si to. Třeba právě tohle povídání bude pro Tebe inspirací a motivací pro to, abys i Ty svůj život pořádně nakopl. 

SPIN TALK - MANIAK HOSTEM U ROMANA BLINKY VE SPIN TALKU

Naposledy byl hostem SPIN TALKU, když vydal de luxe verzi desky Černej kůň s DJ Wichem. Nyní má venku novou desku - To je vražda, napsal. Proč její název vychází z názvu ze známého televizního detektivního seriálu, proč přebal desky vypadá tak, jak vypadá, proč se na desce objevuje novej mladej producent Cheppy Beats a proč je na albu tak málo hostů a jakým dalším směrem se budou ubíhat jeho další kroky. Nejen o tom bude další vydání SPIN TALKU, do nějž přijal pozvání Maniak. Kromě jiného probereme podrobnosti k release party v Praze, připravovaný křest a možné vydání de luxe verze alba na podzim tohoto roku. Dej si to.  

SPIN TALK - MICKEY DREADALIST HOSTEM U ROMANA BLINKY

Na český scéně je patnáct let. V průběhu této doby figuroval a figuruje ve spousta projektech.  Jeho začátky jsou spojeny s opavskou partou Bad Boyz. Asi jeho nejznámnějším projektem je seskupení Urban Robot, které i jeho samotného dostalo do širšího povědomí.  Projektem Urban robot ho začali vnímat nejen fanoušci SKA a reggae, ale i třeba rapu.  S Urban Robots získal ocenění Anděl v kategoriii Reggae a SKA za rok 2015. V den svých 35. narozenin 18. 4. vydal sólovou desku Outkast a s Urban Robot pracuje na již třetí desce.  Nejen o těchto hudebních projektech bude řeč aktuálním vydání Spin Talku jehož hostem je Mickey Dreadalist z Urban Robot. 

SPIN TALK - MAJK SPIRIT HOSTEM U ROMANA BLINKY V CHILLU NA SPINU

Příští rok mu bude čtyřicet. Je jedním ze zakladatelů slovenskýho rapu. Kapela H16, která formovala leckteré umělce nejen na Slovensku slaví letos 20 let svýho vzniku. V aktuálním vydání SPIN TALKU zavzpomínáme na dneska již legendární formaci B5, na vznik seskupení H16, pořešíme tracky, který Majka kdysi formovaly, probereme třeba i to, jak se ke skupině H16 dostaly samply jako byly Europe Final Countdown nebo třeba popového zpěváka Richarda Marxe. Rok 2023 bude rovněž rokem Majka Spirita. Plánuje vydat hned dvě desky ta první vyjde ven už 5. května. Dej si aktuální vydání SPIN TALKu. 

SPIN TALK - LENNY HOSTEM U ROMANA BLINKY

Lenka Filipová - po svojí mamince má nejenom jméno, ale i vztah k hudbě. Hraje na piáno, zpívá, komponuje. V jedenácti letech složila svoji první píseň, v šestnácti začala hrát s kapelou. V roce 2018 ji časopis Forbes zařadil do výběru 30 pod 30. V letošních cenách Anděl je nominována a zpěvačku roku. Jejím partnerem je rapper Marpo, se kterým před pár lety nazpívala singl Easy. Dej si do uší aktuální vydání SPIN TALKU, jehož hostkou je zpěvačka Lenny. Kromě jiného zabrouká svoji úplně první skladbu, kterou složila v jedenácti letech, zavzpomíná na studia songwritters v Londýně, probereme hudební ceny, sociální sítě a bizárky z nich a zastavíme se i u jejího vztahu k rapu. Bude to příjemná hodinka, tak si to dej.

SPIN TALK - MARSELL BENDIG HOSTEM U ROMANA BLINKY NA RÁDIU SPIN

Když se řekne jeho jméno, vybaví se Ti Česko hledá Superstar, Refew, jeho brácha Honza, ale hlavně - jeho zpěvnej hlas a taky třeba herectví. Za jeho aktuální roli ve filmu Banger byl odměněn soškou Českého lva za nejlepší mužský herecký výkon ve vedlejší roli. Jeho kamarádka Elis Mráz o něm říká, že je radost s ním pracovat a to nejen pro jeho muzikálnost. Ve stejném duchu se o něm zmiňuje i Refew, se kterým má několik tracků. V dnešním vydání Spin Talku se kromě jiného vrátíme do jeho dětství a probereme, jaké to bylo vyrůstat v hradeckém ghettu, jaký vliv na něj měla jeho babička, o které on sám říká, že byla bossem tohoto ghetta. Muzika, herectví a atmosféra na Českých lvech jsou pak hlavní témata, u kterých se zastavíme. Dej si to. 

 

SPIN TALK - PAULIE GARAND A UMP BEATS HOSTY U ROMANA BLINKY NA RÁDIU SPIN

Potkali se v zásadě náhodou. Jeden vyhlásil remix contest na track Livin´ a druhej se do té soutěže přihlásil. Přímo ve studiu rádia Spin se pak potkali úplně poprvé. Soutěží remix contest Livin´ to ale neskončilo. Ti dva se pak potkali znovu na albu Amonit a pak ještě jednou na de luxe verze alba Amonit. Hosty aktuálního vydání Spin Talku jsou Paulie Garand a Matěj Soukup alias UMP Beats. V aktuálním díle SPIN TALKu probereme, vzájemnou spoluprácii obou kluků, jejich hudební inspirace i vztah Paulieho Garanda ke zpěvačce Zuzaně Navarové, jejíž skladbě Andělská dal rapový kabát.

 

SPIN TALK - FILIP NERUDA HOSTEM U ROMANA BLINKY NA RÁDIU SPIN

Na první pohled je to obyčejnej, tichej, milej a skromnej kluk, kterej studuje gymnázium. Na druhý pohled je to kluk, kterej se po celou dobu prezidentské kampaně jeho maminky  objevoval po jejím boku a nejen v kampani ji podporoval. Je to určitě sama osobnost Danuše Nerudové, která k letošním volbám přilákala spousta mladých lidí, ale určitě velkou roli v celém tom příběhu sehrál i on sám. Po celou dobu kampaně působil otevřeně a citlivě. Nejen o prezidentské kampani, nejen o studiu, ale i o muzice a jeho hodnotách, bude dnešní vydání Spin Talku. Poslouchat můžeš dneska večer v sedm, rozhovor můžeš poslouchat i na spotify kanále nebo i na youtube kanále rádia SPIN. Dej si to!

SPIN TALK - ONDŘEJ GEMOV HOSTEM ROMANA BLINKY VE SPIN TALKU NA RADIU SPIN

Letos mu bude 24 let. V jednom rozhovoru o sobě řekl, že od věku 6 měsíců téměř nevylezl z bazénu. Aktuálně je to nejlepší český středotraťař, český rekordman na 400 metrů volným způsobem, 200 metrů motýlkem a majitel mnoha dalších rekordů a medailí. Také milovník rapu, utrácení za hadry a tetování. Nejen o plavání bude dnešní vydání SPIN TALKu, do nějž přijal pozvání plavec a reprezentant ČR - Ondřej Gemov. Kromě dalšího probereme jak vypadá běžný den plavce, kolik hodin denně trénuje a jakými dalšími sporty pak plavání doplňuje nebo jak moc těžký je se připravit na Olympiádu a zda-li  zvládne reprezentovat Českou republiku už na té v Paříži. Zastavíme se i u tetování, rituály před závody, u vlastní kolekce plavek, ale i u rapu. A jelikož Ondra rap poslouchá, je možné, že se i do rapu v závěru pořadu pustí. Startujeme v 7 večer na rádiu SPIN. Rozhovor můžeš sledovat na youtube nebo na spotify kanále rádia SPIN, tak si to dej! Bude co poslouchat. 

 

SPIN TALK - REFEW HOSTEM ROMANA BLINKY VE SPIN TALKU

Letos mu bude 30. Na svym kontě má 7 alb. Každá deska řeší jiná témata, každá deska je jiná soundem. Za ty roky, co je na scéně vyzkoušel snad všechny možné hudební žánry. Je mu bližší street rap, r´n´b, rap nebo kombinace rapu a zpěvu? A je tam, kde chtěl být ve dvaceti? A co čeká od další dekády a jaké další ambice má v hudbě. Jak se tváří na kombinaci rapu a popu a proč si na jednu ze spoluprací pozval zpěváka Pavla Caltu. A jak došlo k tomu, že se na na jednom EP potkaly tři silné hlasy labelu BlakkWood - Koukr, Refew a Renne Dang. A bude EP Generace panel jediným autorským projektem tohoto uskupení nebo se spolupráce posune někam vpřed? Nejen tato témata pořeší v aktuálním vydání Spin Talku Roman a Refew. Dej si to v éteru rádia Spin ve čtvrtek od sedmi večer, na spotify kanále rádia Spin nebo na youtube kanále rádia Spin. Bude co poslouchat.

SPIN TALK - GREY256 HOSTEM U ROMANA BLINKY

Brzy mu bude 22. Má staršího bráchu, kterej se stejně jako on věnuje rapu. Od roku 2020 je významnou částí české rapové scény. Má za sebou krátké angažmá v BlackWoodu. Strmý růst jeho kariéry odstartoval singl La-La-La. Na kontě má několik alb a na to, kolik mu je let i poměrně hodně singlů. Před koncem roku vydal album Mladej hladovej II, které pokřtil v pražském Lucerna Music Baru. Hostem dalšího vydání Spin Talku je Martin Albrecht alias Grey 256. V rámci rozhovoru probereme spousta témat - dotkneme se nové desky, koncertů, Martinovy Crew, zastavíme se u nemoci, se kterou se musel poprat a kvůli které musel přenastavit svoje fungování. Kromě jiného probereme sociální sítě nebo třeba volby prezidenta republiky. Spin Talk startuje ve čtvrtek v sedm večer. Poslouchat můžeš i na spotify kanále rádia Spin nebo na youtube kanále rádia SPIN.

SPIN TALK - ROMAN BLINKA A SABINA JURÁSKOVÁ - NEJEN O PROJEKTU TRIČKO Z ČTVRTI

Na jejím webu vystupuje jako Sabina, která se narodila v Nuslích. Na web jsem narazil náhodou, když jsem hledal, jestli k pražské čtvrti, kde žiju, existují i jiná trička a grafiky než jsem znal. Při náhodném googlování jsem objevil web – tričkozčtvrti, kde jsem našel nejen tričko k Vršovicím, kde nyní bydlím, ale i tričko k Žižkovu, Vinohradům nebo pražské Letné. A když jsem jednotlivá trička prozkoumal, nedalo mi to a jejich autorku Sabinu Juráskovou jsem si pozval sem, do Spin Talku na rádiu SPIN. Jak vznikají grafiky a příběhy k tričkům? Co je největším úskalím? A co printy? Chystá Sabina trička doplnit i nějakými printy? A budou i jiné než centrální čtvrti? A na co se vrhne Sabina, až dokreslí celou Prahu?  Nejen o těchto tričkách, ale o grafice, designu obecně, ale třeba i Praze bude i dnešní vydání Spin Talku

SPIN TALK - ROMAN BLINKA A PIO SQUAD

Jsou Jihlavskými patrioty, na scéně jsou od konce 90. let, mají svůj typický sound, i přes to jak dlouho na scéně jsou, si zachovávají hitovost, ale i určitou formu punku a street stoundu. Na konci roku 2021 kapelu opustili dva její členové - De Puta Madre a J-Kid. Jak moc to bylo pro skupinu těžký a kam to Pio Squad nasměřovalo dál. A zvažovali kluci třeba i změnu názvu kapely? Kromě jiného pořešíme i novou desku Torzo. Ta vyšla na konci loňského roku. Její vydání bylo doprovázené i speciální výstavou v Jihlavě nebo double křestem, kterého se zúčastnilo spousta hostů. Nejen o tom všem si budu s kluky povídat ve čtvrtek večer. Dej si to!

SPIN TALK - ROMAN BLINKA A SIMONA MÍKOVÁ - NEJEN O SVATBÁCH NA PRVNÍ POHLED

Před pár lety se zúčastnila reality show TV NOVA Svatby na první pohled. Skutečně věřila, že jí reality show může najít partnera na celý život nebo to byl způsob, jakým dát světu vědět o tom, že je a nebo má prostě jen prostě dobrodružnou povahu a je otevřená novým zkušenostem a zážitkům? A jaké to natáčení tenkrát bylo? Kdy se rozhodla, že partner přidělený vědou není ten ideální? A objevil se od té doby nějaký jiný pan božský? Kromě dalšího probereme muziku, filmy i sociální sítě, které ji živí. Jak pracuje s klientem, jak cítí a vnímá jeho potřeby, jakým směrem se budou ubírat cesty sociálních sítí do budoucna a kde se případně vidí ona sama za několik let. Nejen o tom bude aktuální vydání SPIN TALKU, jehož hostkou je Simona Míková.

SPIN TALK - REST A DJ WICH HOSTY U ROMANA BLINKY NA RÁDIU SPIN

Oba jsou již dlouho součástí české scény. Jeden stál u jejich začátků, druhý se připojil později, přesto si bez ani jednoho z nich nedokážeme představit českej rap. Mají za sebou několik společných songů, ať už je to Žrádlo, Kredit nebo Pevně na Zemi. Na konci listopadu vydali svoji první společnou desku Tlak. Album s propracovanými beaty DJ Wiche posouvá Restovu tvorbu zase o kus dál a pestré použití hudebních nástrojů v jednotlivých skladbách dodává desce na intimitě a téměř vybízí k otázce koncertování v nějakém atypickém prostoru. Vedle Resta se na albu objeví Kato, Michajlov, 7KRÁT3 nebo například Pain. V aktuálním vydáním Spin Talku probereme nové album od A do Z. Chyťte si to.

SPIN TALK - SODOMA GOMORA HOSTEM U ROMANA BLINKY

Jsou představiteli hudebního stylu hororcore, který se objevil v 90. letech. V zahraničí tento styl reprezentuje Esham, Gravediggaz nebo třeba Three 6 Mafia. V Česku tento styl prezentovala kapela Rigor Mortis, nejvýraznějšími zástupci jsou však oni. Hosty aktuálního vydání Spin Talku jsou Řezník a Desade. V dnešním Spin Talku probereme začátky Sodomy Gomory, ale i jejich novou desku Resuerekce, která vyšla na podzim tohoto roku, je žánrově pestrá a má nádhernej přebal jehož autorem je Honza Průcha. Zastavíme se u předchozích alb, singlů i u klipů. A kromě jiného se budeme bavit také o tom, proč má horrorcore tak silnou fanouškovskou základnu nebo čím je specifické české horrorcore publikum. Témat k řešení Desadem a Řezníkem spousta. Dejte si do uší další díl Spin Talku. Stojí to za to. 

SPIN TALK - 7KRÁT3 HOSTEM U ROMANA BLINKY

Prvního listopadu vydal novou desku II a o dva dny ji pokřtil v pražském Lucerna Music Baru. V dalším vydání Spin Talku bude hostem 7KRÁT3 a společně s Romanem Štěpán probere jeho začátky v rapu a v muzice obecně. Jaká byla tvorba Štěpána před BiggBossem a jaká je ve chvíli, kdy label ukončil svoji činnost? V rozhovoru se vracíme ke zhodnocení prvního EP I, ale věnujeme se i  aktuální desce II. Probereme třeba, jak vznikla spolupráce s Rytmusem kde se objevila zpěvačkou Erika Rein nebo jak moc důležitý je pro Štěpána vizuál alba a klipy. Nenech si ujít další vydání Spin Talku, bude stejně barevný jako Štěpánova hudba.

SPIN TALK - IRONKAP HOSTEM U ROMANA BLINKY

Je mu 35 let. Kromě toho, že od rána do odpoledne stojí za katedrou a učí studenty angličtinu, je už deset let součástí Troublegangu. Vedle toho funguje i samostatně. Má za sebou zajímavý desky a hudební projekty - Neony, Nemesis, Nemesis 2 nebo BAMN. Aktuálně chystá nový projekt, z něhož jako první vykopl ven singl Didit. Nejen o něm je další vydání Spin Talku. Roman i IronKap jsou ready pro Tvoje uši, tak to zkus. 

SPIN TALK - MOJA REČ PŘEDSTAVILA NOVÉ ALBUM

Na československý scéně působí dlouhou dobu. Jejich první demíčko se objevilo už v roce 2004, jejich poslední aktuální deska vyšla letos. Nedávno ji pokřtili v pražském klubu Storm. Hostem dalšího vydání Spin Talku na rádiu Spin je skupina Moja Reč. Kromě nové desky Roman probere s klukama i jejich hudební inspirace, pohled na klipy a na okamžik se vrátíme i do chvíle, kdy si Moja Reč dala pauzu. Dej si to. Startujeme v 7 večer.

SPIN TALK - PAULIE GARAND HOSTEM U ROMANA BLINKY

Na svoje narozeniny 17. října - vydal své zatím nejnovější album Amonit.  Proč album vyšlo právě na jeho narozeniny se dozvíš v úvodním intru celé desky nebo v dalším vydání Spin Talku, kde se albu Amonit budeme věnovat podrobně.  Rozebereme i track Starkids, který vyšel jen pár dní před vydáním nového Paulieho projektu. Singl Starkids produkoval mladej týpek UMP Beats, který zhruba rok zpět vyhrál remix contest se svojí verzí tracku Livin´. Na tracku Starkids se kromě Paulieho objevuje ještě Ben Cristovao a Majk Spirit. Nejen o tomto nejosobnějším a doposud nejvyzrálejším hudebním projektu bude další vydání Spin Talku na rádiu Spin. Dej si to. 

SPIN TALK - 3D WORLD HOSTEM U ROMANA BLINKY

Poměrně dlouhou dobu se pohybuje na české scéně. V BlackWoodu už je nějaký pátek. Mainstreamovým rapperem se ještě nestal. Aktuálně má venku novou desku, která alespoň podle tiskové zprávy, která k albu vyšla, je úzce provázaná s jeho pocity a úhlech reality jeho pohledu na svět. Podle jeho slov tracky vznikaly postupně několik let, na desce nechybí ani čerstvě upečené singly. Celá deska Rain Season by měla uzavřít určitou etapu jeho života. Hostem aktuálního vydání Spin Talku rádia Spin je rapper – 3D World. 

SPIN TALK - ADAM MIŠÍK HOSTEM U ROMANA BLINKY

Je mu 25 let. V showbusinesu není žádným nováčkem. Od dětství hraje ve filmech a televizních seriálech, objevuje se i v divadelních rolích. V muzice ho najdeš ve škaltulce pop, ale je jedním z mála v Česku, který svým ne úplně typickým českým soundem propojuje nebo se o to alespoň snaží pop a rap přesně tak, jak to funguje v cizině. Má za sebou několik rapových spoluprací. Ať už s Renne Dangem, tak například s Dorianem nebo teď nejnověji se Sergeiem Barracudou. Jejich nový singl je i singlem k aktuálnímu filmu Benger, který právě vstupuje do kin. Nejen o něm bude aktuální vydání Spin Talku na rádiu Spin.

SPIN TALK - LADISLAV POETA ZEMAN HOSTEM VE SPIN TALKU U ROMANA BLINKY

Ten, který stál u počátků české scény. Ten, který stál u zrodu rádia Spin. Ten, který je znám svou nedochvilností a oblibou v ženských pozadích. Ten, který by nejraději nahradil Jay-Z po boku Beyoncé. Ten, který vydává knihu Českej rap. Ladislav Poeta Zeman je hostem dalšího vydání Spin Talku rádia Spin. Jak vznikala kniha Českej rap, kdo se do ní dostal a na koho už nezbylo místo? Jak moc se škrtalo a jak moc přísné byly autorizace jednotlivých interpretů. A jaká překvapení čekala na Poetu při zpracování publikace. Nejen o tom je další vydání Spin Talku rádia Spin.

SPIN TALK - HRÁČ TATRANU STŘEŠOVICE MARTIN ČERMÁK HOSTEM U ROMANA BLINKY

Je mu 20 let. V loňském roce získal juniorský titul mistra světa. Do jednoho z nejznámnějších pražských florbalových klubů Tatran Střešovice přišel teprve nedávno Má za sebou sezónu zakončenou v Superfinále. Kromě jiného odmaturoval a chystá se na vysokou. V aktuálním díle Spin Talku se dozvíš, jaké to je být aktivním a úspěšným sportovcem už od útlého věku, jak moc tréninky a příprava na zápasy ovlivní osobní život, přípravu do školy nebo jestli větší roli v úspěchu ve sportu hraje talent nebo tvrdá práce sám na sobě. 

SPIN TALK - MIKE TRAFIK A ORION HOSTY U ROMANA BLINKY

PSH jsou legendou české scény. Před dvaceti lety vydali legendární album Repertoár a tím odstartovali cestu k ovládnutí české rapové scény. Nyní o nich vznikl dokument PSH - Nekonečný příběh, který právě vstupuje do kin. Neotřelé, osobní a velmi niterní vyprávění příběhu Penerů Tě bude bavit od první minuty a na konci Ti bude líto, že to tak rychle uteklo. Film plný vzpomínek, nezveřejněných videí, fotek a vývoje v čase. Několik projekcí v kinech je naplánováno i s diskuzí s klukama, film v kinech bude doprovázet i speciální tour. V aktuálním díle Spin Talku vyzpovídá Roman Oriona a Mike Trafika na podrobnosti k filmu, ale i k celé doprovodné tour. Tak to čekuj. 

SPIN TALK - PETR JÁKL HOSTEM U ROMANA BLINKY

Je mu téměř 49 let, pochází ze sportovní rodiny a i on sám se věnoval sportu aktivně. Dokonce tak aktivně, že reprezentoval Česko na Olympiádě v roce 2000. Kvůli přetrvávajícím zdravotním problémům kariéru sportovce ukončil a jeho život nabral jiný směr. V současnosti ho můžeš znát ze světa filmu - ještě líp ze světa domácího i světovýho filmu. Hostem aktuálního vydání Spin Talku je scénárista, režisér a filmový producent Petr Jákl, který má právě teď v kinech nový film Jan Žižka. Nejen o něm, ale hlavně bude aktuální vydání Spin Talku.

SPIN TALK - LETENKYODKUBY HOSTEM U ROMANA BLINKY VE SPIN TALKU

Kuba je kluk, kterej provozuje instagramovej účet letenkyodkuby. Za pár měsíců se mu podařilo získat 51 000 followers. Na jeho účtu se dozvíte easy tipy na to jak koupit levné letenky nebo jak obecně pohodlně cestovat. Kde vznikl tenhle nápad? Stojí za tím on sám nebo má obchodního partnera? A je tohle jeho hlavní dreamjob? Jak dlouho mu trvalo než si letenkyodkuby získaly důvěru ostatních, co studuje, co chce studovat a čeho chce případně dosáhnout? A proč se na instagramu nechová jako typický influencer? Dozvíš se v aktuálním vydáním Spin Talku.

SPIN TALK - KATO HOSTEM U ROMANA BLINKY VE SPIN TALKU NA RÁDIU SPIN

Do dalšího Spin Talku dorazí Kato. Jak se stalo, že začal poslouchat rap a kdo ho dostal k tomu, že se začal rapu věnovat? Jak moc sleduje politiku? Kdo by podle něj měl být prezidentem a proč? A kdyby byl prezidentem Kato sám, jakým prezidentem by byl? Kato je stálicí české scény a v těchto dnech vydává novou desku. V čem je album jiné? Kam se posunuly texty, jaké zajímavé spolupráce se na desce objeví? Co ještě nikdy hudebně nevyzkoušel a chtěl by vyzkoušet. Které téma se ještě nikdy neobjevilo v jeho textech a jaká tabu se ještě chystá prolomit. Co by dělal a kdo by ho živil, kdyby nedělal rap. Nejen o tom bude další vydání Spin Talku. Dej si to.

SPIN TALK - EGO HOSTEM U ROMANA BLINKY VE SPIN TALKU NA RADIU SPIN

Další vydání Spin Talku bude hostit jedno z největších jmen československý scény a to Ega. Zavzpomínáme na jeho pobyt v Kanadě, odkud byl po čase vyhoštěn. Jakej pocit to byl pro mladýho kluka, kterej musel sednout na letadlo a vrátit se zpět. Čím ho Kanada obohatila a zůstal by tam, kdyby se nemusel vracet zpět na Slovensko? Jaký bylo být tím, kdo položil základy slovenskému rapu. Změnila se nějak témata, která řešil ve svých textech před lety a jaká témata řeší v textech teď a kdy si s Patrikem zčal Ego uvědomovat, že Kontrafakt není jen hudební projekt, ale legenda, která ovlivní to, jak bude vypadat československá scéna? Kromě jiného probereme i Egovo nové album, které byť je napsáno v mollové tónině, melachnolicky vůbec nezní. Nalaď a poslouchej Spin Talk na rádiu Spin.

SPIN TALK - LUKÁŠ PAVLÁSEK HOSTEM ROMANA BLINKY

Další vydání Spin Talku přivítá komika, herce, spisovatele, textaře Lukáše Pavláska. Dozvíš se mimo jiné, proč se narodil v Humpolci, i když s Humpolcem nemá vůbec nic společného, jak se z někoho, kdo studoval knihovnictví a IT stane stand uper, jak vzniká stand up, jaký je rozdíl mezi stand upem v divadle, v televizi a celovečerní stand up show. Kromě jiného zjistíš vztah Lukáše Pavláska k rapu a taky na vlastní kůži okusíš, jak to zní, když Lukáš Pavlásek rapuje. Lukáš do studia přinesl spousta knížek, o které budeme soutěžit v následujícím týdnu ve Spin ránu. I na ty ve Spin Talku dojde. 

SPIN TALK: AMCO HOSTEM U ROMANA BLINKY VE SPIN TALKU NA RÁDIU SPIN

Hostem dalšího vydání Spin Talku na rádiu Spin je AMCO. Kromě muziky se aktivně  věnuje výrobě šperků, takže část povídání je i o tom, co ho na práci šperkaře - zlatníka zajímá, baví a čeho chce ve šperkaření dosáhnout.  Kromě jiného probereme i nový singl I kdyby na nás pršelo, se kterým vyšel AMCO před několika dny ven. Kromě tohoto singlu AMCO chystá nové EP, se kterým plánuje vyjít ven někdy ke konci roku. Na EP se objeví hlas nový ženský hlas, kterému AMCO predikuje velkou a slibnou budoucnost. No a v závěru SPIN TALKU se pokusí AMCO Romana nachytat. Poslechni si celý díl, ať víš, jestli se mu to podařilo.

SPIN TALK - DOLLAR PRYNC HOSTEM U ROMANA BLINKY

Je mu třicet, narodil se v Praze, žije v Praze rapuje roky. Co se stalo pro něj najednou tak zásadního, že se najednou dostal do podvědomí všech? Kterej svůj single považuje za klíčovej. Na jakym jídle si jede? Kdy naposledy někoho vyfuckoval? A kterym drinkem si ho můžeš získat? A kdy bude venku nová deska, na který teď intenzivně maká. Další díl Spin Talku je ready pro Tvoje uši. 

SPIN TALK - REDZED HOSTEM U ROMANA BLINKY

Na pozdim vydá novou desku Noise of the Funeral. Bude bez featů a bude pouze jeho. Hudebně se vrací k tvrdším zvukům. Co dalšího o desce řekne zjistíš v dalším vydání Spin Talku. Mimo jiné se dozvíš třeba to, co by dělal, kdyby ho muzika nezačala živit, proč jsou pro něj důležitý klipy, jak k nim on sám osobně změnil přístup nebo co on sám chce říct muzikou, kterou dělá. Probereme sociální sítě, bizarnosti z direktu nebo třeba i to, kde se v létě naživo objeví.

SPIN TALK - VLADIMÍR ŠKULTÉTY HOSTEM U ROMANA BLINKY

Ty jsi na něj mohl narazit ve filmech Anglické jahody, Ztraceni v Mnichově nebo třeba ztvárnil postavu Čočkina v seriálu Most. Aktuálně jde do film nový český film Kdyby radši hořelo, ve kterém kromě něj uvidíš Aničku Polívkovou, Miroslava Krobota a Martina Isteníka. Poslechni si další vydání Spin Talku na rádiu Spin a nahlédni do Vladimírovy duše, prozradí toho dost. Dozvíš se třeba k čemu přirovnává nacítění se a opouštění rolí, které hraje, také to, proč si myslí, že herec je hlavně nástroj režiséra nebo proč je dobrý a důležitý skočit do kina na aktuální českej film Kdyby radši hořelo. Pusť si to!

SPIN TALK - ŘEZNÍK HOSTEM U ROMANA BLINKY NA RÁDIU SPIN

Režisér, scénárista, vývojář her a taky rapper. Hostem aktuálního vydání Spin Talku bude Martin Pohl aka Řezník. Dej si do uší dvacet minut povídání o muzice, o klipech, hrách o filmech. Dej si do uší dvacet minut o zbrusu novym filmu Párty Harder, kterej měl premiéru ve čtvrtek a na kterej čekáme snad úplně všichni. A jestli ještě nevíš, kam vyrazít letos v létě, možná to bude právě Ibiza východu, jak ve svém novém filmu Řezník nazývá Máchovo jezero. Řezník jinak, to je Spin Talk na rádiu Spin. Rozhovor, kterej musíš slyšet. Další díl Spin Talku rádia Spin je ready pro Tvoje uši i tady, na Spotify. 

PSH VYSTOUPÍ VE ČTVRTEK V RIEGRÁČÍCH VLADIMÍR 518 PROZRADIL PODROBNOSTI KE KONCERTU

Ve čtvrtek večer vystoupí v Praze v Riegrových sadech PSH. V pondělním Chillu na Spinu prozradil Vladimír 518 Romanovi podrobnosti ke koncertu. Dej si to a ve čvrtek buď určitě na značkách! Bude to stát za to.

SPIN TALK - MARPO HOSTEM U ROMANA BLINKY

Tento týden dorazí do Spin Talku Ota Petřina aka Marpo. Společně s Troublegangem oslaví 10 let na scéně a jedna z velkolepých oslav proběhne na pražském festivalu Metronom, kde se Marpo s Troublegangem objeví. Kromě jiného se vrátíme k zápasu s Karlosem, probereme jednotlivý desky, klipy nebo tracklist na koncertech nebo se třeba dozvíš, co by Marpo měl dělat Otíkovi s Emou za snídani, ale nedělá a proč. Další díl je ready, tak si ho chyť. 

SPIN TALK - EURODEL HOSTEM U ROMANA BLINKY

Jihlava, kulich a Pio Squad. To je přesně to, co se Ti vybaví, když se vysloví Eurodel, Delebre nebo taky Indigo. Hostem dalšího vydání Spin Talku je Martin Hrdlička. Chystá novou desku, ven vypouští nový singl a nejen o něm bude aktuální vydání SPin Talku. Kromě jiného nahlédneme zpátky v čase a ohédneme se za staršími projekty, probereme hudební ceny Anděl a zjistíme, co může naučit Eurodel svoje vrstevníky a o co zase může obohatit nastupující generaci rapperů.  Buď u toho. 

 

SPIN TALK - RENNE DANG HOSTEM U ROMANA BLINKY

Už příští středu vystoupí Renne Dang v Lucerna Music baru, kde pokřtí svoje album Dang. V dalším vydání Spin Talku prozradíme podrobnosti ke křtu, ale také k de luxe verzi alba Dang, kterou Renda chystá. Kromě jiného prozradí i jaké kolabo se s největší pravděpodobností na de luxe verzi alba Dang objeví. Tématem rozhovoru bude i singl Reykjavík, Renda prozradí, za jakých okolností vznikl celý song a proč v něm právě hlavní město Islandu hraje roli. No a kromě jiného se budeme bavit o isladnském rapu, pálenkách a jídle. Nalaď a poslouchej.

SPIN TALK - REGINALD HOSTEM U ROMANA BLINKY

Do studia rádia Spin dorazil za Romanem  rapper i producent Reginald. Po delší době má venku nový singl - Do konce dnů. Je singl předzvěstí nové desky nebo EP nebo je to čistě jen song vyhozený před létem ven? A jaké jsou další hudební plány Reginalda pro léto 2022. Nejen o tom je další vydání Spin Talku. Tak si to dej. 

SPIN TALK - MANIAK HOSTEM U ROMANA BLINKY VE SPIN TALKU

Zhruba rok zpátky vydal album s Wichem Černej kůň. Po několika měsících k němu přibyla de luxe verze Černej kůň plus. Nejen o této desce je aktuální díl Spin Talku na rádiu Spin. Kromě jiného se dozvíš jakej track za celou dobu na scéně považuje Maniak jako zásadní, v čem se proměnila témata, o kterých rapoval dříve a která ve svých tracích řeší teď. Jak se Maniak staví k válce na Ukrajině a jaké je vnímání tohoto konfliktu samotnými obyvateli Ruska podle něj. A jakou dovednost se naučil on od Dj Wiche při spolupráci na Černém koni a čím posunul DJ Wich jeho samotného. Maniak prozradí i to, jak se poznal s Benem a jak se stalo, že se právě Ben na albu Černej kůň plus ocitl. Dozvíš se i podrobnosti k pražskému koncertu v Lucerně ve středu 25. 5. 2022. 

SHARLOTA HOSTKOU U ROMANA BLINKY VE SPIN TALKU NA RÁDIU SPIN

Tento týden dorazí do Spin Talku Sharlota. Jak hodnotí ceny Anděl? Proč je podle ní v Česku tak málo známých českých rapperek? Jaký hudební projekt ji aktuálně baví? Jakou roli pro ni hrají klipy a jak k nim přistupuje? Kdo jí pomáhá vybírat outfity? Je nový single Kamkoliv jdu předzvěstí nové desky? A na kdy plánuje svatbu? A jakej je její hudební sen pro rok 2022. Dej si aktuální vydání Spin Talku. 

SPIN TALK - PAULIE GARAND HOSTEM U ROMANA BLINKY

Na podzim chystá vydat další album. Teď z jara vypouští ven nový singl Masky. Podle jeho slov jde zatím o jeho nejambicióznější projekt. Na singlu se kromě něj objevuje Sofian. Hostem aktuálního vydání Spin Talku na rádiu Spin bude Paulie Garand a kromě nového singlu pořešíme letošní majálesy, letní koncerty i to, co si Paulie jede aktuálně v uších. Kromě jiného se dozvíš, jak to dopadlo s týpkem UMP Beats, který zhruba rok zpátky vyhrál talentovou remix soutěž. Další díl Spin Talku je ready pro Tvoje uši. 

SPIN TALK - NEVEREŠ HOSTY U ROMANA BLINKY

Muzikanti tělem i duší, přesně to jsou Nevereš. Do studia rádia Spin dorazili Cocoman, Messenjah a Dr. Kary, aby představili svůj nejnovější hudební počin Včelín. Ten taky zazní v premiéře v pražském klubu Roxy, kde Nevereš vystoupí 11. května.  Kromě jiného kluci slíbili, že jeden ze svejch největších bangrů dají ve studiu rádia Spin naživo. Chyť si další vydání Spin Talku a dostaň se do letní nálady plný slunce, energie a pozitivních vibes s Nevereš. 

SPIN TALK - JAY DIESEL HOSTEM U ROMANA BLINKY

Pochází z Rychovna nad Kněžnou, na scéně se pohybuje poměrně dlouhou dobu a je jedním z prvních rapperů, který v Česku vydal rappový vinyl. Hostem aktuálního vydání Spin Talku je Jay Diesel. Jak se dostal k rapu? Jaká muzika ho formovala? O čem rapoval kdysi a jak se proměnila témata jeho rapu v současnosti. A proč tak dlouho byla pauza. Kde bere inspiraci, co má v uších a co chystá v rapu pro rok 2022. Poslechni si další vydání Spin Talku, kam za Romanem dorazil Jay Diesel. 

SPIN TALK - FILIP KONVALINKA HOSTEM U ROMANA VE SPIN TALKU

Další vydání Spin Talku se ohlíží za Pio Squad. Do studia rádia Spin dorazil Filip Konvalinka. Jak se dostal k rapu, jak vyhledával novou muziku před lety, kdy sehnat rapový alba nebylo tak jednoduchý. Jak se kombinuje profese učitele a umělce. Jak se proměnila témata, která v textech řešil kdysi a která řeší teď. A kdy se objeví nová hudba? Nejen o tom je další vydání Spin Talku rádia Spin. Dej si to. 

SAINT EDEN HOSTEM U ROMANA BLINKY VE SPIN TALKU U ROMANA BLINKY

Ve čtvrtek dorazil do Spin Talku slovenský umělec a rapper Saint Edyn. Na jaký muzice vyrůstal, jaká muzika ho inspirovala a inspiruje. Jakou muziku chce dělat a čím se odlišuje od ostatních rapperů na scéně. A s kým si třeba dokáže představit udělat singl. Nejen o tom je aktuální vydání Spin Talku rádia Spin. Dej si to.

SPIN TALK - CALIN HOSTEM U ROMANA BLINKY NA RÁDIU SPIN

Nedávno Calin vydal album Pop Star. Proč právě Pop Star? Jak dlouho album vznikalo? Který song se na album málem nedostal a proč by to byla velká škoda? Dej si do uší povídání s Calinem.

SPIN TALK - PSYCHO RHYME HOSTEM U ROMANA BLINKY

Nová deska Liberty City je venku a Psycho Rhyme ji přišel představit do Spin Talku k Romanovi. Podle čeho si Dian vybírá hosty na album, kolik procent muziky končí v koši, jak se připravuje na shows a co ovlivňuje to, jak bude vypadat tracklist koncertu. Kromě toho jsme pořešili release a řest desky, klipy, instagramový výzvy a lehce jsme se dotkli i akutálního témata - války na Ukrajině. Dej si do uší další vydání Spin talku rádia Spin. 

SPIN TALK - TOTALLY NOTHIN HOSTEM U ROMANA BLINKY

Hostem Spin Talku bude mladý rapper a talentovaný hudební producent Totally Nothin. Žánrově pohybuje na pomezí alternativního rapu a punk-rapu chystá nový grunge projekt, ve kterém přichází s fresh energií i zvukem. Prvním singlem z EP je track Rockstar Lifestyle s featujícím raperem Grey256. V novince se mísí rave beat s drsným zvukem kytar, nad kterými Totally sugestivně rapuje autentický příběh zasazený do temných ulic nočního velkoměsta. Nejen o tomto novém projektu bude aktuální vydání Spin talku. 

SPIN TALK - 7KRAT3 HOSTEM U ROMANA BLINKY NA RADIU SPIN

Ve čtvrtek dorazil do Spin Talku k Romanovi 7KRAT3. Bavili se o muzice, o klipech o koncertech a taky o novym singlu Headphones, na kterém Štěpán spolupracoval s Romanem holým. V den releasu vyšly dvě verze základní a remix. K oběma verzím vznikl klip. K základní verzi je to velkolepý černobílý artový klip, k remixu vznikl klip s typicky klubovou náladou a atmosférou. Dozvíš se jak vznikal scénář, co ovlivnilo to, že se v klipu objevil Honza Cina a spousta dalších zajímavostí. V poslední řadě Tě 7KRÁT3 pozve na svůj koncert do Lucerna Music Baru na 17. 3. Dej si to. 

SPIN TALK - ANIČKA ORAVCOVÁ HOSTEM U ROMANA BLINKY NA RÁDIU SPIN

Anička Oravcová moderuje na rádiu Spin již mnoho let pořad Street Cypher. Jak se dostala k rádiu Spin? A kde vlastně vznikla její láska k hip hopu. A kde můžete hip hop v Čechách studovat, pokud se pro to rozhodnete. Kdy se stal hip hop mainstreamem, co za tím stálo a je rap a hip hop mainstreamem i v Česku? A jakýho rappera měla Anička na nástěnce ve svém dětském pokojíčku? Poslechněte si povídání nejen o muzice, ale i o všem, co se vztahuje ke kultuře hip hopu. 

SPIN TALK - AMCO HOSTEM U ROMANA BLINKY

Kdykoliv ho člověk potká, má dobrou náladu a hledí vpřed. Nikdy není negativní a věci řeší konstruktivně. Na československé scéně umí nejlépe mobilizovat fans na sociálních sítích. Do Spin Talku k Romanovi dorazil rapper a muzikant AMCO. V dnešním rozhovoru se dozvíte více o vydání nového alba, které se objeví 22. 2. 2222. Jistojistě prozradíme název, hosty, nahlédneme na Markovy sociální sítě  a probereme i to, jak se z rappera stane zlatník. Těch témat k hovoru je mnohem víc. Pusťte si Spin Talk s Romanem a AMCO. 

SPIN TALK - RENNE DANG HOSTEM U ROMANA

Podzim 2021 byl pro něj důležitej. Třeba i tím, že těsně před koncem desku Dang. Nejen o tomto žánrově pestrém albu bude aktuální vydání Spin Talku. Dej si to. 

SPIN TALK: HONZA SMETANA HOSTEM U ROMANA BLINKY

Jednou mi Honza Smetana napsal do inboxu s dotazem týkajícího se jednoho tracku. Slovo dalo slovo a Honza tak dorazil na návštěvu Spin Talku na rádiu Spin. Věděli jste, že nedávno odvysílal Branky, Body, Vteřiny s číslem 1000? A věděli jste, že kdysi dávno vysílal na Country rádiu a věděli jste, že rád poslouchá rádio Spin a rap? A co má v uších? Nejen o tom je další vydání Spin Talku. Dej si to.

SPIN TALK: ALEX CHOUPENITCH HOSTEM U ROMANA BLINKY VE SPIN TALKU

Další vydání Spin Talku hostí bronzového olympionika Alexandra Choupenitche. Jak se stalo, že se začal věnovat sportu profesionálně? A kdy se začal věnovat muzice? A byl rap prvním žánrem do kterého se pustil? A co způsobilo, že se potkal s DJ Wichem. Jaké má další hudební ambice a cíle a co ho zavedlo k Rychlým klukům? Nejen o tom bude další vydání Spin Talku na rádiu Spin.

SPIN TALK - ROMAN BLINKA A JEHO HOST - MVP VYDALI NOVOU DESKU ŠACHMAT!

S posledním dnem roku 2021 přišla nová deska Šachmat od MVP. Jak deska vznikala, koho si Sax a Regie 257 na ni pozvali, kdy proběhne release a kdy se chystá křest - nejen o tom je aktuální vydání Spin Talku. Dej si to do uší právě teď. 

SPIN TALK: ORION U ROMANA BLINKY

Orion vydal novou desku Teritorium III. Nová, vyzrálá deska v produkci Mike Trafika zní naprosto skvěle. Kdo dělal beaty, kdo vyhledával interprety, kteří se na desce objeví. Proč si Orion pozval Nik Tenda, proč Sofiana a kdo je tajemná Zu Corp? Nejen o tom je další vydání Spin Talku. Dej si to.

SPIN TALK: SHARLOTA HOSTKOU U ROMANA BLINKY

Do Spin Talku dorazila Sharlota. Nedávno nafotila fotky pro časopis Playboy. Co to pro ni znamenalo, zlomila v sobě nějaký svoje vlastní tabu? Překročila tím nějakou svoji hranici? Nebo to bere, tak jak to je? A kdy se dočkáme další muziky? A kdy plánuje svatbu a rodinu. A koho by ráda viděla na Hradě? Nejen o tom je další díl Spin Talku. Pusť si to. 

SPIN TALK - REFEW HOSTEM SPIN TALKU RÁDIA SPIN 96,2 FM

V dalším díle Spin Talku zpovídá Roman Blinka člena labelu BlakkWood Refewa. Erik vydal novou desku jednou Ti koupím dům mámo. Vážně chce koupit mámě dům? Má představu kolik by musel prodat CD, aby si ten dům mohl koupit? Koho si pozval na desku? Vydává se spíš cestou r´n´b nebo se vrací ke kořenům street rapu? Jak dlouho spolupracuje s Kenny Roughem, byla spolupráce na desce jejich první? K čemu vznikly a vzniknou klipy? A proč použil autotune např. v tracku Bez Tebe to nedávám. Říká to něco o tom, jakým směrem se bude ubírat dál? Poslechni si další vydání Spin Talku na rádiu Spin 96,2 FM