KAPELA PSH MÁ NOVÝ SONG NEKONEČNO U PŘÍLEŽITOSTI UVEDENÍ FILMU PSH NEKONEČNÝ PŘÍBĚH

„Mám furt rád, co dělám, a chci, ať to nikdy neskončí...“ – těmito slovy v podání Oriona začíná nový song Nekonečno legendární kapely PSH. Ta v jeho textu vzpomíná na své začátky, shrnuje svoji dlouholetou kariéru a současně věří, že rozjetý vlak pojede stále dál, nekonečně dlouho. Hudební novinka Nekonečno přichází v rámci uvedení filmu režiséra Štěpána FOK Vodrážky a scenáristy Petra Cífky PSH Nekonečný příběh do českých kin, kam snímek vstoupil 27. října.

Film PSH Nekonečný příběh představuje divákům spoustu dosud nepublikovaných záběrů a soukromých archivů. Nejznámější čeští rappeři s v něm nebojí jít na dřeň a být stejně upřímní jako jejich hudba. Stejně tak i v klipu k songu Nekonečno se mísí současnost s minulostí, archivní materiály se záběry z aktuálních koncertů. Vladimir 518 s Orionem a Mikem Trafikem se Prahou prohánějí v autě i na motorovém člunu a s patřičnou flow vyprávějí svůj vlastní nekonečný příběh, který s hlavním městem velmi úzce souvisí. „Máme nekonečno tracks, nekonečno flow, nekonečno ex, nekonečno shows...,“ rapují s nadhledem Vladimir 518 s Orionem v chytlavém refrénu. Poutavé sloky doplňuje příjemný, snadno zapamatovatelný beat a jako celek song Nekonečno v sobě nezapře, že vznikl v kuchyni české rapové legendy.

Vodrážkův a Cífkův snímek PSH Nekonečný příběh si díky své bezprostřednosti a otevřenosti hlavních protagonistů získal nejprve srdce fanoušků na letošním MFF Karlovy Vary, kde získal Cenu diváků, následně vyprodal při speciálním eventu spojeným s debatou s kapelou pražská kina Přítomnost a Světozor, diskuse po filmu byla streamovaná do vybraných českých kin. Kapela PSH je vyrazila v říjnu na „Nekonečnou tour“ s projekcí filmu a koncerty v šesti českých a slovenských městech, aby film aktuálně uvedla do českých kin. Distributorem je Aerofilms, producenty snímku jsou Vratislav Šlajer a Jakub Košťál z Bionautu. Koproducentem dokumentu je Česká televize. Film podpořil Státní fond kinematografie.

PSH Nekonečný příběh - synopse

Českou hudební legendu Peneři strýčka Homeboye neboli PSH zná v České republice snad každý. Jací jsou ale ve skutečnosti dnes už kluci na prahu středního věku Orion, Vladimir 518 a Mike Trafik? Vznik přelomového alba Repertoár, dodnes považovaného za milník českého rapu a jednu z nejlepších desek vůbec, posun k elektronice nebo testování maximálních možností hudebního showbyznysu i sebe sama – to je základ filmu o kapele PSH. Ta si fanoušky získala autenticitou, vtipem i tvrdou prací a stále se drží na vrcholu díky lásce k hudbě a nerozlučnému přátelství. Nejznámější čeští rappeři se v překvapivě otevřeném a velmi osobním dokumentu se spoustou dosud nepublikovaných záběrů a soukromých archivů nebojí jít na dřeň a být stejně upřímní jako jejich hudba. Zdá se, že příběh PSH jen tak neskončí.

Video