Prago Union mají dalšího Anděla!

K Andělům máme na Spinu dvojí vztah. Na jednu stranu je to anketa, která dlouhodobě působí nedůvěryhodně až buransky a nad jmény nominovaných často kroutíme hlavou. Na druhou stranu je nám příjemné jakékoliv ocenění českého hiphopu. A tak samozřejmě Prago Union gratulujeme!

Prago Union získali Anděla za letošní album V barvách v konkurenci Hugo Toxxxe a Bonuse. Můžeme se samozřejmě bavit o tom, že zajímavých hiphopových alb u nás vyšlo více, ale proč se rozčilovat nad cenami, kde při slavnostním předání (a v přímém přenosu) běžně vystupují německé metalové kapely?

Ano, žánrové ceny jsou možná něco trochu jiného než samotný Anděl. Aby nás o tom pořadatelé přesvědčili, žánrové ceny se rozdali s několikadenním předstihem v Akropoli, zatímco Farné a Nightworky ocení právě až živý přímý přenos v televizi. Přesto z pohledu hudebního fanouška jsou mnohem zajímavější než mainstreamový hlavní ceremoniál.

Aby bylo jasno - Prago Union udělali výtečné album a zaslouží si veškerou chválu. Jsou momentálně nejvíc koncertující kapela u nás a vidět je na dobrém zvuku se živou kapelou je zážitek. Nedávno se také jako jediní hiphopeři podíleli na albu cover verzí Mňágy a Žďorp. A vyráží na turné s Mojí Rečí. Prostě Prago jedou a my jim ke druhému vítězství za sebou gratulujeme!

Video

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.