ZBOURÁ KAZMA I NETFLIX

Celovečerní projekt performera a provokatéra Kazmy ONEMANSHOW: The Movie vzbudil v létě během svého uvedení do kin nebývalý ohlas. Hru o milion dolarů zakončil Kazma shozením peněz z vrtulníku, film samotný ale pokračuje další distribucí. 15. listopadu ho v exklusivní internetové premiéře uvedl zábavní gigant Netflix. Úspěch filmu v kinech a jeho návštěvnost z něj dělají jednu z nejočekávanějších podzimních premiér Netflixu.

Film vstoupil do kin 17. srpna, v kinech ho vidělo 545 000 diváků, stal se třetím nejnavštěvovanějším filmem v Česku za rok 2023 po fenoménech Avatar: The Way of Water a Barbie. Hned při svém uvedení přilákal do kin rekordní počet diváků za první den promítání v kinech a za premiérový víkend.

Na svém projektu pracoval Kazma a jeho tým 4 roky v utajení. Jeho existenci oznámil až letos v létě, oficiálně ho představil skandálním způsobem na festivalu v Karlových Varech. Náklady na film se vyšplhaly na 72 milionů korun.

„Kazma dokázal posunout hranice toho, co lze v českém filmu očekávat. Neřídil se konvenčními pravidly, rozhodl se jít svou vlastní cestou. V tom je film výjimečný. Tím, že je současně hrou, kombinuje fikci a realitu. Budí obrovské vášně a diskuze, vzbuzuje odsouzení i absolutní nadšení, jako málokterý projekt, a učí nás všechny přemýšlet jinak,“ popisoval úspěch filmu ředitel distribuční společnosti Bontonfilm.